Maret Luts

Tšekimajandus: kuidas oma firma ja töötajate kulutšekkidest kõige lihtsamini ülevaade saada?

Pabertšekid tunduvad täna kohati nagu reliikviad, millele pole veel uut “nutikat” lahendust leitud. Ometi on ärimaailmas, eeskätt raamatupidamises, tšekkide kogumine ja nende üle arve pidamine endiselt ülimalt oluline. 

Kui oled kunagi mõelnud, et pabertšekkide kogumise ja raamatupidaja kätte viimise asemel on olemas mingi parem meetod, siis oled täitsa õigel teel.

Midagi keerulist pole: lihtsalt käi ajaga kaasas

Pabertšekkide jooksvalt või isegi korra kuus käsitsi kogumine on sarnaselt pabertšeki olemusele võrdlemisi iganenud praktika.

Palju mugavam oleks kogu see protsess automatiseerida või vähemalt digida ehk digitaliseerida.

Selle jaoks on olemas täiesti eraldi ettevõtted  (Costpocket, Envoice, Omnvia jt), kes igapäevaselt tšekkide digitaliseerimisega tegelevad. Kokkuvõttes pakuvad nad lihtsat ja mugavat viisi, kuidas tšekke üles pildistada ja sealt juba automaatselt raamatupidamisse edastada.

Näiteks Costpocketi puhul saab töötaja (või ka tööandja!) lihtsalt äpi kaudu tšekist pildi teha ja valida, kas arve kuulub hüvitamisele või mitte, ning täpsustada, milline oli kulu liik ja kuidas selle eest tasuti. Ja ongi kõik – tšekk on digiteeritud ja edastatakse juba raamatupidamisse.

Digiteeritud tšekk tähendab seda, et äpp võtab tšekist välja kõik olulise info – summad, kuupäevad ja muu säärase. Jah, tegu ei ole pelgalt pildistamisäpiga, vaid päris korraliku tööriistaga, mis on tänaseks aidanud mitmete ettevõtete raamatupidamises hoida kokku tublisti üle poole ajast, mis varem tšekimajandusele kulus.

Ka elektrooniliste tšekkide – näiteks Bolti sõiduarvete – üle ei ole enam vaja stressata ja neid kuu keskel tagantjärele otsima hakata. Ka sellele murele on lahendus leitud. Nimelt tuleb kõik digitaalsed arved saata kindlale e-posti aadressile (näiteks ettevõtte nimi@costpocket.ee), mille kaudu nad digiteeritakse ja edastatakse raamatupidaja tarkvarasse. Ongi kõik.

Digitaliseerimise teenuse pakkujad saab ühendada ka raamatupidamistarkvaraga, et üles pildistatud ja digitud tšekk otse tarkvarasse liiguks. Näiteks ühendades need Standard Booksi äritarkvaraga, võid peagi avastada, et raamatupidaja ei ole ammu küsinud su kulutšekkide kohta, sest oled need õigel ajal ülesse pildistanud ja edastanud.

Standard Booksi versiooniuuendus, kevad 2024

22. apr. 2024

Versiooniuuendused

Standard Booksil on valminud uus versioon ning alustame järk-järgult klientide üle… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

18. apr. 2024

Kasutajalood, Hooldusteenindus, Müük ja ladu

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock Baltic OÜ jaoks katab Standard… Loe edasi

Flow Finance’i jaoks on Standard Books alati esimene valik

18. apr. 2024

Kasutajalood, Raamatupidamine

Raamatupidamisteenust pakkuva Flow Finance´i jaoks on Standard Books oma mitmekesiste… Loe edasi

Kristi Piper
projektijuht

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.