Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Finants> Aruanded> Aruanne – Pearaamat

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 10. jaanuar 2023

Aruanne – Pearaamat

Moodul Finants > Aruanded > Pearaamat

Pearaamat on kokkuvõte kõigist finantskannetest järjestatuna numbrite ja operatsioonikuupäevade järgi. Kui aruanne on ekraanil avatud, saad selles kasutada drill-down funktsiooni. Topeltklõps kandenumbril avab vastava Kande kaardi.

Periood –  Sisesta aruande periood. Kui soovid aruannet vaid ühe päeva kohta, sisesta soovitud kuupäev. Hansa teisendab kuupäeva ise perioodi formaati. Vaikimisi sisestub esimene periood Aruannete perioodide seadistusest.

Konto/objekt1 – Telli aruanne ühe või mitme konto kohta. Mitu kontot eralda kooloniga.

Objekt – Kui soovid aruannet teatud Objekti kandvate Kannete kohta, sisesta siia Objekt. Kui Objekti ei ole määratud, kaasatakse kõik Kanded. Kui sisestad mitu komadega eraldatud Objekti, kaasatakse ainult sellised Kanded, mis kannavad näidatud Objektide kombinatsiooni.

Objektitüüp – Sisesta Objektitüübi kood, kui soovid aruannet teatud tüüpi Objekti kandvate Kannete kohta.

Kaasaarvatud määramata – Märgi see valik, kui soovid iga konto kohta näha teatud tüüpi Objekti kandvaid Kandeid ning ka kõiki teisi Kandeid. Sellisel juhul peab olema märgitud ka valik ‘Näita objekti’, et saaksid teatud tüüpi Objekti kandvad Kanded teistest eristada.

Ainult tekstiga – Aruandesse saad tellida vaid teatud seletavat teksti kandvad Kanded (tekst Kande päises). Sisestades siia nt mingi kliendikoodi, kaasatakse aruandesse vaid selle Kliendi või samasuguse koodiga tarnija Kanded. Sa ei pea sisestama kogu Seletuse teksti: sisestades nt “1003”, leiab programm Kande tekstiga “1003 Smith&Co Bicycles Ltd, USD 1:13.56”.

KM-kood – Sisesta KM kood, kui soovid aruannet vaid teatud KM koodi kandvate Kannete kohta.

Keel – Pearaamatu aruannet saad tellida erinevates Keeltes. Vali siia Keele kood. Iga konto nimetus vastavas Keeles võetakse Konto kaardi 2. osalt.

Valuuta – Kui valid siia Valuuta, kaasatakse aruandesse vaid märgitud Valuutat kandvad kanderead. Summad võetakse Kande C osalt: need esitatakse valitud Valuutas. Kui Valuutat ei ole määratud, võetakse aruandesse kõik kanderead summadega väljadelt Baas 1/Baas 2 Deebet või Kreedit Kande osal A (vali, kumba Baasvaluutat kasutatakse).

Konto klassifikaator – vali (ctrl+enter) konto klassifikaator, millega soovid piirata aruande tulemust ainult nende kontodega, mis kuuluvad sellesse konto klassifikaatori tüüpi.

Ainult kasutatud kontod – Märgi see valik, kui Sa ei soovi aruandesse kontosid, mida ei ole valitud perioodil kasutatud. Kontosid, mida ei ole kasutatud, kuid millel on eelmistest perioodidest algsaldo, näidatakse siiski.

Näita viiteid – Vaikimisi esitatakse aruandes iga Kande Seletus. Märgi see valik, kui soovid näha ka Viiteid.

Koos parandustega – Märgi see valik, kui soovid näha ka Kannetele tehtud parandusi.

KM koodide vahesummad – Märgi see valik, kui soovid aruande lõpus näha iga KM koodi kohta deebet- ja kreeditsummat kokku.

Perioodi kanded – Selle valikuga esitatakse aruande lõpus kõik valitud perioodi Kanded koos deebet- ja kreeditsummadega.

Kanded ilma koodideta – Kandnumbrid esitatakse aruandes tavaliselt koos prefiksitega nagu ka aknas ‘Kanded: Sirvi’. Kui Sa ei soovi, et aruandes neid prefikseid näidataks, märgi antud valik.

Näita valuutasid – Märgi see valik, kui soovid valuutakannete summasid näha nii Valuutas kui kohalikus vääringus.

Korrespondeeruvad kontod – Märgi see valik, kui soovid iga Kande puhul näha korrespondeeruvaid kontosid. Objekti asemel näidatakse korrespondeeruvad kontod.

Ainult saldod – Märgi see valik, kui soovid iga konto kohta näidata vaid saldo, mitte üksikuid Kandeid.

Näita objekti – Märgi see valik, kui soovid aruandes näha Kannetel kasutatud Objekte.

Võrdlemata – Telli aruandesse ainult võrdlemata Kanded.
Võrreldud – Telli aruandesse ainult võrreldud Kanded.

Pikad tekstid
Pikkade tekstide välja trükkimisel on kolm võimalust. Ekraanil esitatakse tekstid ühe pika reana.
Kui kasutad välja trükkimisel landscape leheasetust, saad tekstide jaoks ruumi juurde.
Pika reana – Kogu tekst trükitakse täies pikkuses ühele reale. Kui järgmise tulba numbrid tekstile ette jäävad, viiakse need uuele reale.
Lühikeste ridadena –  Tekst trükitakse kogu pikkuses välja jagades seda vajadusel mitmele reale.
Lühikese reana – Teksti trükitakse välja niipalju, kui ühele reale tulba laiuselt mahub.

Kaasaarvatud simulatsioonid
Märgi üks neist valikutest, kui soovid Simulatsioone aruandesse kaasata. Valikuga ‘Kõik’ ei kaasata simulatsiooni ridu hetkeseisuga ‘Ära kasuta’ või ‘Üle kantud’.

Väärtused
Kui kasutad topeltvaluutade süsteemi, saad väärtused aruandesse tellida ühes kahest Baasvaluutast. Kui Sinu maa on EMU liige, pead Finantsi aruandeid esitama kas oma kohalikus Valuutas või Eurodes. Kui Sa ei kasuta topeltvaluutade süsteemi, märgi valik Baasvaluuta 1, et aruanne esitataks kohalikus Valuutas. Kui Valuuta väljal on määratud Valuuta, esitatakse summad aruandes selles Valuutas.

 

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

10. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi