Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Finants> Aruanded> Aruanne Käibeandmik

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 05. märts 2024

Aruanne Käibeandmik

See Finants mooduli aruanne on sarnane Saldoaruandele. Siin esitatakse lisaks ka iga konto deebet- ja kreeditsaldod. Väljatrükil näidatakse ka arvestusaasta akumuleerunud saldod.


MÄÄRAMISAKNA VALIKUD

Periood – Sisesta aruande periood. Vaikimisi sisestub esimene periood Aruannete perioodide seadistusest.
Aruande võtmisel võimalik valida erinevaid perioode (nädal, aasta vm).

Kontod – Telli aruanne teatud kontode või kontode vahemiku kohta.

Objekt – Määra objekt, kui soovid aruandesse vaid teatud objekti kandvaid Kandeid. Kui sisestad mitu komadega eraldatud objekti, kaasatakse ainult märgitud objektide kombinatsiooni kandvad kanded.

Algsaldo kuupäev – See kuupäev määrab, mis kuupäevast algsaldod arvutatakse. Vaikimisi sisestub määratud perioodi esimene kuupäev.

Allkonto koodi pikkus – Seda välja kasutatakse koos linnukesega ‘Alamkontod kokku’. Loe lisaks seda valikuruutu kirjeldavast lõigust allpool.

Objektitüüp – vali (ctrl+enter) objektitüüp, millega soovid piirata aruande tulemust ainult nende objektidega, mis kuuluvad sellesse objektitüüpi.

V.a. objekt – vali objekt, kui soovid, et selle objektiga finantskanded jäetakse aruande tulemusest välja.

Konto klassifikaator – vali (ctrl+enter) konto klassifikaator, millega soovid piirata aruande tulemust ainult nende kontodega, mis kuuluvad sellesse konto klassifikaatori tüüpi.

Ainult grupid – Selle valikuga esitatakse aruandes ainult kontogruppide summad. Kontod grupeeritakse kontonumbrite esimeste numbrit alusel. Kui see valik ei ole märgitud, esitatakse iga konto saldo koos grupi saldodega.

Perioodi kanded – Selle valikuga esitatakse aruande lõpus kõik perioodi kannete numbrid koos deebet- ja kreeditsummadega.

Alamkontod kokku – See valik laiendab ülalkirjeldatud valikut ‘Ainult grupid’. Aruandes esitatakse samade algusnumbritega kontogruppide saldod. Kattuvate algusnumbrite arv sisestatakse väljale ‘Allkonto koodi pikkus’. Kui sellele väljale on sisestatud nt ‘2’ grupeeritakse kontod 1510, 1511 ja 1580. Samuti näidatakse vaid esinumbri ‘1’ grupi saldo.

Esitus (Standard / Grupi kontodega) – Sul on võimalik vaadata aruannet kahes formaadis
Standard – see aruande variant loetleb standard kontod ainult.
Grupi kontodegasee aruande variant sisaldab hierarhilist ülesehitust koos vahesummadega, kasutades Grupikonto märget Kontode kaartidel. Kui kasutad seda valikut koos “Algsaldodega” linnukesega (määramisakna 2.lehel), siis aruanne näitab ainult bilansi kontosid.


MÄÄRAMISAKNA 2. OSA:

Keel – Saad aruannet vaadata erinevates keeltes. Selleks vali Keele kood siia. Sellisel juhul otsib ja näitab programm aruandes kontode nimetusi, mis on tõlgitud vastavasse keelde Konto kaardil.

Kui sa siia Keele koodi ei vali, aga oled “Ettevõtte andmed” seadistuses (Üldine moodul) täitnud ära Keele koodi ja seadistuses “Kandesisestus” (Finants moodul) on märgitud valik “Kontonimi ettevõtte keeles“, siis kuvatakse aruannet vastava keeles. Eeldusel, et oled varem Konto kaartidele tõlked ühe korra lisanud.

Ainult kontoklassid – Selle valikuga näitab aruanne ainult grupikontode vahesummasid, grupeerides konto koodi esimese sümboli järgi. Kui siin valikut ei märgi, siis näidatakse aruandes iga konto saldot koos grupi vahesummadega.

Perioodi kanded – Aruande lõpus näidatakse kõikide kannete numbreid, mis langevad määratud aruandeperioodi vahemikku, koos deebet ja kreedit summadega.

Alamkontod kokku – See valik on kasutatav koos eelpool “Ainult kontoklassid” valikuga. Sellega grupeeritakse kontod, mille numbrid algavad samade esisümbolitega.  Aruanne kuvab nende gruppide vahesummad. Esisümbolid, mille järgi toimub grupeerimine, määra aruande määramisakna 1. lehel lahtris “Allkonto koodi pikkus“. Näiteks: kui allkonto koodi pikkuseks paned 3, siis grupeeritakse kontod 4011, 4012 ja 4013 ning näidatakse nende koondsaldot vahesummana.
Esimese sümboli järgi grupeeritud (näiteks 4-ga algavad) kontode vahesummasid näidatakse samuti.

Ilma kontoklassideta esitus – Vaikimisi näitab aruanne iga konto saldot koos grupi vahesummadega (kontod,mis lagavad sama esisümboliga). Märgi see valik, kui sa ei soovi näha grupi vahesummasid.

Päiseta – Märgi valik, kui soovid aruande trükkida ilma päise osata.

Algsaldodega – Seda valikut saad kasutada ainult koos määramisakna 1. lehel Esitus=”Grupi kontodega“. Selline kombinatsioon näitab ainult bilansi kontode algsaldosid (kuupäeva seisuga, mis on määratud 1. lehel lahtris “Algsaldo kuupäev“).

Lõika kontode nimed – See valik lühendab aruandes kontod nimetusi (näha ainult 15 tähte).

Näita objekte – Tavaliselt näitab aruanne deebt ja kreedit koondsaldot iga konto kohta. Selle valikuga näidatakse ka iga objekti saldot vahesummana.

Näita nulle – Iga konto kohta näitab aruanne deebet ja kreedit algsaldot, deebet ja kreedti saldot määratud aruandeperioodi kohta ja deebet/kreedit lõppsaldot. Kui kontol on summad ainult ühel pool (näiteks, ainult deebet), siis teisel pool tühi sisu. Märgi see valik, kui soovid et tühja sisu asemel kuvatakse nullid (0,00).

Näita koguseid – Märgi valik, kui soovid näha aruandes ka koguseid (finantskande ridadelt G. osalt). Iga konto kohta on näha eraldi rida kogustega. Seda valikut saad kasutada ainult koos 1. lehel Esitus = “Standard”.

Kokku valuutades – Märgi see valik, kui soovid näha saldosid valuutas iga konto kohta (lisaks koondsaldole). Seda valikut saad kasutada ainult koos 1. lehel Esitus = “Standard”.

V.a. suletud – Märgi valik, kui soovid, et suletud kontod jäetakse aruandest välja. Seda valikut saad kasutada ainult koos 1. lehel Esitus = “Grupi kontodega”. Kui kasutad Esitus = Standard valikut, siis jäetakse suletud kontod alati välja.

K.a. simulatsioonid (Ei / Kõik /Aastalõpu 1 / Aastalõpu 1 ja 2) – Märgi valik, kui soovid, et simulatsioonid (moodul Finants > register Simulatsioonid) kaasatakse aruandesse. Kui valid “Kõik“, siis EI kaasata simulatsioonide neid ridu, kus Hetkeseis = “Üle kantud” või “Mitteaktiivne“.

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

14. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi