Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 11. juuli 2023

Hooldus “Uuenda lepingud (uus leping)”

Moodul Lepingud > Funktsioonid > Hooldus > Uuenda lepingud (uus leping)

Kasuta seda funktsiooni, kui soovid uuendada lepinguid, mis on aegunud. Hooldusfunktsioon leiab lepingud, mille Lõppkuupäev on varajasem kui määratud kuupäev (ehk mis on lõppenud selleks kuupäevaks), ning koostab nendest lepingutest koopiad (uued Lepingud). Koopia saab sama lepingunumbri, kuid lisaks veel nn. lisanumbri (Child Number). Kui lepingut on juba korra uuendatud (ehk on juba 2 lepingut sama numbriga), siis uuendada saab ainult seda, millele on suurem lisanumber.
Lepingud, mis ei ole kinnitatud, uuendatakse samuti. Ei uuendata lepinguid, millel on täidetud kuupäev “Tühis.kp“. Samuti ei uuendata lepinguid, millel puudub “Lõppkuupäev“.

Uue loodava lepingu “Alguskuupäev” saab olema 1 päev pärast vana/asendatava lepingu “Lõppkuupäeva“. Uue Lepingu kestvus arvutatakse vana lepingu Perioodi pikkuse alusel järgnevalt:
Lõppkuupäev = Alguskuupäev + Pikkus (kuud või päevad, nagu vana Lepingu kaardil)

Kui soovid, et uus koostatav leping tekiks alati kindla lepinguklassi või perioodi pikkusega, siis täida seadistus “Uuenda lepingud“.

Hoolduse määramisakna valikud:

Uuenda alates – Uuendatakse kõik lepingud, mis enne seda kuupäeva lõppevad, v.a. juhul, kui on tühistatud (täidetud “Tühist.kp.“) või on juba korra uuendatud. Kui jätad selle lahtri tühjaks, siis ei uuendata ühtegi lepingut.

Klient – Vali (ctrl+enter) klient, kui soovid uuendada ainult selle kliendi lepinguid. Võid valida ka kontaktide vahemiku, kasutades koolonit. Kohtustuslik on täita ka “Uuenda alates” kuupäev.

Kasut. artikkel / Uus artikkel – Need 2 lahtrit võimaldavad muuta ühte artiklit Lepingute peal. “Kasut. artikkel” väljale sisesta artikli kood, mida soovid asendada (artikkel, mida kasutati vana lepingu peal). “Uus artikkel” väljale sisesta uue artikli kood, millega soovid asendada vana artiklit. Kindlasti märgi allpool valik “Asenda artikkel“, et vahetus toimuks.
Sa võid täita ainult lahtri “Kasut. artikkel“, kui soovid uuendada ainult lepinguid, mis sisaldavad seda artiklit. Sellisel juhul märgi ka valik “Ainult määratud artikliga lepingud“.

Kinnita lepingud – Märgi see valik, kui soovid, et uued lepingud oleksid kohe kinnitatud. See tähendab, et saad nendest arveid koostama hakata.

Uuenda hinnad – Märgi see valik, kui soovid, et uutel lepingutel uuendatakse kõikide artiklite hinnad Artiklite kaartidelt või Hindade registrist. Vastasel juhul kopeeritakse hinnad vana lepingu pealt.
Kui kasutad seda valikut, aga mõne lepingu puhul on kokkulepitud spetsiaalsed hinnad, siis on soovitatav kasutada allahindluse veergu, mitte muuta ühikuhinda. Selle valikuga uuendatakse Ühikuhinda, kuid allahindluse % jääb alles. Nii säilib erihinna osakaal tavahinnast.

Asenda artikkel – Vali see, kui soovid asendada artikleid lepingute peal. Määra eespool “Kasut. artikkel” ja “Uus artikkel“.

Kustuta vana leping – Märgi see valik, kui soovid vana lepingu kustutada Lepingute registrist. Uuele lepingule lisatakse ikkagi ka nn. lisanumbri (Child Number). Kui lepingut on juba korra uuendatud (ehk on juba 2 lepingut sama numbriga), siis kustutatakse ainult see, millel on suurem lisanumber, kuna seda uuendatakse. See olukord võib olla, kui oled eelnevalt lepinguid uuendanud käsitsi või kasutanud seda hooldust varem, kuid pole vanu lepinguid kustutanud.

Ainult määratud artikliga lepingud – Märgi see valik, kui soovid uuendada lepinguid, mis sisaldavad kindlat artiklit. Määra artikkel eespool “”Kasut. artikkel” lahtris.

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Kuidas Standard Books aitab müügitööd ja kliendisuhete organiseerimist?

24. mai 2024

Müügitöö tegemine on oluliselt lihtsam… Loe edasi

Digisillad tulevikku: digitaliseerimine ja andmevahetus

21. mai 2024

MKM digimajanduse osakonna juhataja võttis… Loe edasi

Milline on raamatupidamise tulevik?

16. mai 2024

Ärigeenidega Ksenija Germ töötab raamatupidajana… Loe edasi