Leia vastused

Seadistus “Uuenda lepingud”Uuendatud 27. juuni 2023

Moodul Lepingud > Seadistused > Uuenda lepingud (NB! Tegemist on seadistusega, loe allpool samanimelisest hooldusest)

Hooldus “Uuenda lepingud (uus leping)” uuendab lepinguid selliselt, et tekitab lepingu kaardi duplikaadi, lisades lepingu numbri järele nn. alamlepingu lisanumbri. Samuti saab see uus leping uue kehtivusperioodi. Kui soovid, et uus koostatav leping tekiks alati kindla lepinguklassi või perioodi pikkusega, siis täida siin seadistuses uus kaart, enne kui käivitad hooldusfunktsiooni. Iga lepinguklassi kohta saab siia seadistusse salvestada 1 lepingu kaardi. Kui hoioldusfunktsiooniga uuendatakse lepingut, mis kuulub siin määratud lepinguklassi, siis kasutab programm neid määranguid, mis sa siin seadsid.

Klass – Sisesta leppinguklass, mida hooldusfunktsioon kontrollib.

Klassiga – Kui lepingut uuendatakse, siis uuele lepingukaardile lisatakse see klass. Kui jätad siin lahtri tühjaks, ka uue lepingul jääb klass tühjaks.

Kommentaar – See kommentaar lisatakse uue lepingu “Kommentaar” väljale (vahelehel “Läh.ting.“).

Perioodi pikkus – See number kopeeritakse uuele lepingule “Periood>Pikkus” väljale. See määrab arveladamise perioodi uuele lepingule. See number mõjutab ka uue lepingu “Lõppkuupäeva” arvestamist järgnevalt:

Lõppkuupäev = Alguskuupäev + Pikkus (päevi või kuid, sõltuvalt mis vanal lepingul oli märgitud)

Kui siin lahter tühjaks jätta, siis uuel lepingul saab Pikkus olema sama, mis vanal lepingul.

Kustuta arve saaja – Lepingu peal “Arve saaja” lahter (vahelehel “Partnerid“) võimaldab lepinguarve saata teisele ettevõttele, näiteks liisingu või emaettevõttele. Kui uue lepinguga ei tohi arve minna teisele ettevõttele, siis märgi see valik siin.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus