Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 02. veebruar 2017

Kas müügiarvele saab tuua saatelehe/lähetuse numbrit?

Müügiarvel on võimalik näidata saatelehtede ehk lähetuste numbreid, mille alusel see arve koostatud on. Funktsiooni kasutamise eelduseks on Müügitellimuse ja Lähetuse kasutamine. Seadistus asub moodulis Müügihaldus – Seadistused – Tellimuse seadistused – valik “Koosta arve lähetuse alusel”.

Kui sisestad Tellimusele seerianumbri jälgimisega artikli, võid selle sisestada ühele reale vastava kogusega. Tellimuse sisestamise hetkel veel seerianumbrit ei tea. Tellimusest koostatud Lähetusele sisestatakse artikkel automaatselt ühekaupa eraldi ridadele, mis võimaldab lisada seerianumbrid. Tellimusel näed ainult viimase rea seerianumbrit.
Järgnevalt koostatav Arve võib olla koostatud vastavalt Tellimusele (seerianumbreid kandev Artikkel esitatakse ühel real koos vastava kogusega) või Lähetusele (artiklid esitatakse ühekaupa eraldi ridadel). Märgi see valik, kui soovid kasutada viimast varianti: see on mugav, kui pead artiklite seerianumbreid lisaks Saatelehele ka Arve väljatrükil näitama.

NB!
– See valik kehtib Arvete puhul, mis on koostatud Tellimuse operatsioonide menüü käsklusega ‘Koosta arve’ või hooldusfunktsioonidega ‘Koosta koondarved’ või ‘Koosta arved kinnitatud lähetustest’.
– Kui see valik on märgitud, trükitakse iga Lähetuse number ja Lähetuse Artiklite koguväärtus igale Arvele omaette ridadele.
– Kui see valik on märgitud, ei saa samaaegselt kasutada ka valikut “Kreeditarved muudavad ladu” (Üldise mooduli “Valikulised võimalused” seadistuses). Kui seal on see valik siiski märgitud, ei võeta seda arvesse. Artiklite tagastamiseks Lattu tuleb enne Kreeditarve esitamist kas Lähetusest või Tellimusest koostada Tagastatud kauba kaart.
– Kui see valik on märgitud, ei saa samaaegselt kasutada ka valikud Arved enne lähetust (Laoseadistustes). Kui seal on see valik siiski märgitud, ei võeta seda arvesse.

(Enterprise/ERP versioonis moodul Müügihaldus=Müügitellimused)

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Excellent Business Forum – kergitame saladusloori sündmuse osas!

21. veebruar 2024

Eelmisel aastal alguse saanud uus… Loe edasi

Seadmete hooldusprotsessid lihtsaks!

21. veebruar 2024

Standard Books äritarkvara… Loe edasi

Soovitusindeksi tulemus – meil väga hea klienditeenindus!

16. veebruar 2024

Soovitusindeksi kokkuvõte Kliendid hindavad… Loe edasi