Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 19. märts 2024

Kas ostuarvele on võimalik panna mitu osamaksega tasumise tähtaega?

Kui tarnijaga on kokkulepitud mitmes osas arve tasumine, siis on võimalik ostuarve koostamisel kasutada spetsiaalset Tasumistingimust. Sellisel juhul on ka Ostureskontro aruandes näha iga osamakse tähtaeg. Selleks saad kasutada moodulis Müügiarved seadistust “Osalised maksed“.

Selles seadistuses kirjeldatakse osaliste maksete põhjad, mida saab siduda Tasumistingimustega.

Päevi – Kui perioodiks iga makse vahel on teatud arv päevi, määra see päevade arv siin. Esimesel real on selleks päevade arv alates arve kuupäevast, järgmistel ridadel aga päevade arv eelmise makse kuupäevast.
Kuid – Kui perioodiks iga makse vahel on teatud arv kuid, määra see kuude arv siin. Esimesel real on selleks kuude arv alates arve kuupäevast, järgmistel ridadel aga kuude arv eelmise makse kuupäevast. Igal kuul on maksepäevaks sama kuupäev, mis oli arve kuupäev.
Kui ühele reale on sisestatud nii päevade kui kuude arv, lisatakse need mõlemad eelmise osamakse kuupäevale (st. eelmise osamakse kuupäev või Arve kuupäev + päevad + kuud).

Esimese makse tasumistähtaeg arvutatakse: liidetakse päevad ja kuud, mis sa määrad esimesele reale (sõltuvalt, mis Tüübi sa valid). Järgmiste osamaksete tasumistähtajad arvutatakse, liites esimesele tähtajale järgmise rea päevade ja kuude arvu.

Tüüp – määra esimesel real, kuidas esimese osamakse Tasumistähtaeg arvutatakse:
Pay. Date – Esimese osamakse tasumistähtaeg arvutatakse nii: arve Tasumistähtajale juurde liidetakse päevad ja kuud, mis sa määrad esimesele reale. (arve tasumistähtaeg arvutatakse arve kp + päevade arv tasumistingimuse kaardilt).
Inv. Date – Esimese osamakse tasumistähtaeg arvutatakse nii: arve kuupäevale liidetakse juurde päevad ja kuud, mis sa määrad esimesele reale. See valik töötab vaid juhul,  kui koostad osamaksed müügiarve pealt. Ostuarve puhul rakendub sama loogika, nagu eelmise valiku puhul.
Rsrv. Date – See valik toimib vaid Hotelli Reserveeringutest koostatud ettemaksuarvete puhul.

Tüübi valik mõjutab ainult esimese osamakse tasumistähtaega, sest järgmiste maksete tähtajad arvutatakse, liites esimesele päevade ja kuude arvu.

Summa / % – Määra siin osamakse summa. See võib olla fikseeritud summa või protsent arve summast. Protsentidele tuleb lisada ka % märk.
Kui sa sisestad protsendid, mis ei anna kokku 100%, siis viimase rea % programm ei arvesta ja viimase osamakse summaks saab arve saldo tasumata summa. Näiteks, kui sisestad 4 osamakset protsentidega 25%, 25%, 5% ja 10%, siis 10% viimasel real ei lähe arvesse ning viimase osamakse suuruseks saab 45% arve summast. Kui 4 osamakse protsenti oleksid 25%, 25%, 65% ja 10%, siis viimase osamakse suurus oleks -15%. Sama kehtib ka juhul, kui protsentide asemel sisestad fikseeritud summad.
Kokkuvõttes, viimasel real võid Summa/% lahtri ka tühjaks jätta.

Salvesta Osaliste maksete kaart osutades Salvesta.
Kui osalised maksed on paika pandud, saad neid siduda Tasumistingimustega, kasutades lahtrit “Osalised maksed” Tasumistingimuse kaardil (seadistus moodulis Ostuarved).

Kui selliseid Tasumistingimusi ostuarvetel kasutatakse, saab arve Tasumistähtajaks vastava maksekava viimane kuupäev.

ARUANDED
Osalisi makseid näed aruannetes: “Tasumisennustus”, “Tarnija väljavõte,perioodiline” (detailne), “Osaliste maksete ülevaade“.  Samuti saab vaadata Ostureskontro aruandes, kui märgid valiku “Näita osalisi makseid“.

 

(maksetingimused, osaline, garantii, maksetähtaeg, makse tähtaeg)

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

18. aprill 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Kuidas Viimsi Vesi koostab arveid ühe päevaga?

18. aprill 2024

Viimsi Vesi… Loe edasi

APRILLI NIPINURK – kliendiklassifikaatorid, varjatud rida müügiarvele, automaatlausendite ja arvutusvalemite seadistamine jpm

17. aprill 2024

APRILLI NIPID Mis… Loe edasi