Leia vastused

Kuidas aruandeid printida või PDF failiks salvestada?Uuendatud 30. august 2022

Kui oled aruande ekraanile juba avanud, siis saad seda aruannet printida, vajutades aruande ülemises ääres Printeri ikoonile. Samuti Võid kasutada Fail menüü valikut “Print” või klahvikombinatsioonid Ctrl+P.

Aruande määramisaknas on lisaks võimalusi aruande väljastamiseks programmist, valides ühe Meedia valikutest. Valikud on:

Ekraanile – Kui prindid ekraanile (vaikimisi valik), siis aruanne avaneb uues aknas.

Printerisse – Kasuta seda valikut, et saata aruanne otse printerisse. Ekraanile ei avane.

Faili – Vali see, et eksportida aruande sisu tekstifailiks, kus andmedväljad on eraldatud TAB-ga. Faili on võimalik siis näiteks avada Exceliga, et teha edasiarvutusi või graafikuid.

Abilaud (clipboard)- See valik salvestab aruande sisu sinu arvuti vahemällu, kust saab seda asetada mõnda teise programmi.

Pdf – Vali see, et salvestada aruanne PDF faili. Programmi “demo reziimis” seda valikut kasutada ei saa.

Pdf ja E-mail – Vali see, et kui soovid aruannet saata otse Standard Books programmist e-mailiga. Aruande PDF fail lisatakse e-maili juurde automaatselt. Funktsiooni kasutamine eeldab, et eelnevalt on seadistatud e-mailide saatmine (loe seadistamisest SIIT).
Saatja e-maili aadress võetakse globaalse kasutaja kaardi pealt (moodul Tehnika > Registrid > Globaalsed kasutajad > väli “E-maili aadress“). Kui globaalne kasutaja pole seadistatud, siis võetakse saatja e-mail isiku kaardilt (moodul Üldine > Registrid > Isikud).
Programmi “demo reziimis” seda valikut kasutada ei saa.

Excel – See valik avab Microsoft Exceli ja loob uue tabeli aruande sisuga. Eelduseks, et Excel on eelnevalt instaleeritud kohalikus arvutis.

Printeri Dialoog – Kui soovid, et enne printerisse saatmist ilmuks ekraanile sinu arvuti printerite valik, siis märgi see valik.

Vaata valikute kohta ka VIDEOT

(exel)

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus