Leia kiirelt!

Kuidas kasutada hooldust “Vähetõenäoliselt laekuvad võlad”?Uuendatud 17. jaanuar 2019

Funktsiooni leiad Müügiarvete moodulis > Funktsioonid > Hooldused > Vähetõenäoliselt laekuvad võlad.
Funktsiooniga koostatakse finantskanne, millega arve tasumata summa kantakse Müügivõlgade kontolt Vähetõenäoliselt laekuvate müügivõlgade kontole. Viimane võetakse kas Kliendiklassilt või seadistusest “Lausendamine, müük“(moodul Müügiarved).
Samal ajal märgitakse automaatselt nendele arvetele linnuke “Vaidlustatud“.
Kui arve hiljem siiski tasutakse, krediteeritakse laekunud summas Müügivõlgade konto asemel Vähetõenäoliselt laekuvate müügivõlgade kontot.

Funktsiooni kasutamiseks ava Funktsioonid > Hooldused. Avanenud nimekirjas tee topeltklõps real “Vähetõenäoliselt laekuvad võlad“. Avaneb aken:

Arve – Sisesta Arve number või numbrite vahemik. Valitud Arvete tasumata summad kantakse Müügivõlgade kontolt Vähetõenäoliselt laekuvate müügivõlgade kontole. Iga Arve kohta koostatakse eraldi Finantskanne.
Vahemikku jäävate vaidlustatud Arvete laekumata võlga Vähetõenäoliselt laekuvate müügivõlgade kontole ei kanta.

Klient – Ctrl-Enter avab Kontaktide valiku nimekirja. Sisesta Kliendi kood, kelle müügivõlg tuleb üle kanda.

Kliendiklass – Ctrl-Enter avab Kliendiklasside valiku akna.
Kui sisestad siia Kliendiklassi, kantakse üle kõigi sellesse Klassi kuuluvate Klientide müügivõlad.

Hilinenud päevi – Määra siin, mitu päeva peab Arve tähtaeg olema ületatud, selleks et selle summa üle kantaks.
Kui jätad Arve, Kliendi ja Kliendiklassi väljad tühjaks, kantakse üle kõikide siin määratud päevade võrra tähtaja ületanud vaidlustamata Arvete võlad. Funktsiooni toimimiseks peab see väli sisaldama väärtust.

Kande kuupäev – Sisesta kuupäev, mis antakse antud funktsiooniga koostatud Finantskannetele. Kui jätad välja tühjaks, antakse Kandele käesolev kuupäev.

Kande numbriseeria – Saad määrata, et antud funktsiooniga koostatud Kannetele antaks numbrid kindlast numbriseeriast seadistusest “Numbriseeriad – Kanded”. Selleks sisesta siia number sellest seeriast. Kui siia pole numbrit sisestatud, kasutatakse seadistuse esimest numbriseeriat. Kui sisestatud number ei kuulu numbriseeriasse, Kannet ei koostata.

Funktsiooni käivitamiseks klõpsa Käivita.
Kui Kandeid ei koostatud nagu eeldasid ning täidetud on kõik eeltoodud tingimused, on võimalik põhjus see, et seadistuses “Lausendamine, müük” ei ole määratud vähetõenäoliselt laekuvate müügivõlgade kontot.

(ebatõenäoliselt laekuvad, ebatõenäolised)

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus