Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Logistika/Ladu> Funktsioonid> Kuidas kasutatakse hooldust “Ostutellimuse vajadus”?

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 30. aprill 2024

Kuidas kasutatakse hooldust “Ostutellimuse vajadus”?

Moodul Logistika > Funktsioonid > Hooldused > Ostutellimuse vajadus

Seda funktsiooni kasutatakse määratud perioodi ostuvajaduse analüüsimiseks, võttes aluseks toimunud keskmise igakuise müügi. Analüüsi põhjal koostatakse tellimused kauba kohta, mis valitud perioodil tõenäoliselt müüakse.
Kui soovid näha tellitavaid artikleid ja koguseid, telli enne selle funktsiooni kasutamist aruanne “Ostutellimuse vajadus” või “Tootmiste komponentide vajadus“.

Hoolduse käivitamisel koostatakse kinnitamata Ostutellimused.

Tarnija leitakse järgmiselt:

  1. Kui artiklile on Ostuartiklite registris seotud vastav ostuartikkel, millel on märgitud Hankija ning valik Vaikimisi, kasutatakse seda Hankijat.
  2. Muul juhul kasutatakse Ostutellimuste seadistustes määratud Vaikimisi hankijat. Kui seal ei ole Hankijat määratud, koostatakse tarnijata ostutellimus artiklite kohta, mis ei vasta punktis 1 toodud kriteeriumidele. Hankija saad seejärel käsitsi määrata. Võid ka jagada need artiklid erinevate tanijate ostutellimustele.

Määramisakna valikud:

Periood – Selle funktsiooniga arvutatakse iga artikli keskmine müük kuu kohta ja eeldusel, et allpool on märgitud valik “Soovituslik tellitav kogus sisaldab eeldatavat müüki“, ennustatakse keskmise müügi põhjal tulevast müüki ning koostatakse ostutellimused. Keskmised näitajad saadakse kinnitatud müügiarvete põhjal, mille kuupäevad jäävad siin määratud perioodi.
Ole tähelepanelik õige perioodi valimisel. Näiteks kui perioodiks on jooksev aasta, kaasatakse arvestusse ka kuud, mil müüki ei olnud, mis muudab keskmise näitaja valeks. Perioodiks peab olema teatud arv täiskuid. Kui sisestad mingi muu perioodi, ümardab programm selle lähima täiskuude arvuni.

Kuude arv – Iga artikli kohta arvutatakse välja selle keskmine müük kuus, mille põhjal ennustatakse lähikuude müüki. Määra siin, mitme kuu müüki soovid ennustada. Kui allpool on märgitud valik “Soovituslik tellitav kogus sisaldab eeldatavat müüki“, siis on kuude arv kohustuslik määrata ning siis koostatakse ostutellimused eeldatava müügivajaduse täitmiseks vajalikule kogusele. Kui see väli on tühi, ei koostata ostutellimusi.

Artikkel – Sisesta Artikli kood või kooloniga eraldatud koodide vahemik, mille kohta soovid Ostutellimused koostada. Ostutellimustele kaasatakse ainult Laoartiklid. Ei tellita suletud Artikleid.

Artikliklass – Sisesta Artikliklass, millesse kuuluvate Artiklite kohta soovid ostutellimused koostada. Ostutellimustele kaasatakse ainult Laoartiklid. Ei tellita suletud Artikleid.

Tarnija – Programm leiab tingimustele vastavad Tootmise kaardid ja nendelt artikliread, millele vastab Ostuartikkel, kus on määratud Tarnija. Nende artiklitega seotud rea Sisse kogused summeeritakse ning asetatakse koostatud Ostutellimustele.

Tarnija kategooria – Aruanne leiab tingimustele vastavad Tootmise kaardid ja leitakse Artikli read, millele vastab Ostuartikkel, millel on määratud Tarnija ja see Tarnija kuulub valitud Tarnijate klassi. Seejärel leitakse nende artiklitega seotud rea Sisse kogused, need summeeritakse ning asetatakse koostatud Ostutellimustele.

Tühistatud kaardid – leitakse artikliread, millele vastab Ostuartikkel, millel on määratud Tarnija ja selle Tarnija kaardil on määratud vastav Klassifikaator. Seejärel leitakse nende Artiklitega seotud rea Sisse kogused, need summeeritakse ning asetatakse koostatud Ostutellimustele.

Ladu – Leiab tingimustele vastavad Tootmiste kaardid, millel on vastav Ladu valitud. Seejärel leiab artikliread, millel on Sisse kogused, need summeeritakse ning asetatakse koostatud Ostutellimustele.

Soovituslik tellitav kogus sisaldab eeldatavat müüki – Vaikimisi on ostutellimusel artikli koguseks teoreetiline laokogus pluss Minimaalne laokogus pluss Vaikimisi ostuartiklil määratud “Normaalse tellimuse kogusest” puudu jääv kogus, kusjuures võetakse arvesse “Ostutellimuste seadistuses” tehtud valikut “Soovita täiskordseid norm. tellitavaid koguseid“. Kui see valik on märgitud, lisatakse tellitavale kogusele prognoositav müük, mille arvutamise põhimõtet kirjeldatakse Kuude arvu välja kirjelduses.

Ainult ostuartikliga artiklid – Tavaliselt kaasatakse ostutellimustele kõik määratud vahemikku jäävad ostuvajadusega Laoartiklid. Kui artiklile on registreeritud vaikimisi ostuartikkel, võetakse tarnija ja ostuhind ostuartiklilt. Artikkel, millel vaikimisi ostuartiklit pole, lisatakse ilma tarnijata ostutellimusele (või kui on määratud vaikimisi hankija, siis tema ostutellimusele) ning ostuhind saadakse artikli kaardilt. Kui aga on märgitud antud valik, koostatakse ostutellimused vaid vaikimisi ostuartikliga Laoartiklite kohta.

Arvesta koostatud või alustatud tootmistel olevaid koguseid – Kui see valik on märgitud, siis hoolduse käivitamisel käiakse läbi kõik Alustatud või Koostatud hetkeseisuga Tootmiste kaardid.

Funktsiooni käivitamiseks vajuta “Käivita“. Sõltuvalt koostatavate ostutellimuste arvust võib see mõni hetk aega võtta. Seejärel avaneb taas Hoolduste nimekiri.

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

14. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi