Leia kiirelt!

Kuidas kasutatakse hooldust “Ostutellimuse vajadus” Logistika moodulis?Uuendatud 19. märts 2021

Logistika moodul – Funktsioonid – Hooldused – Ostutellimuse vajadus.
Seda funktsiooni kasutatakse määratud perioodi ostuvajaduse analüüsimiseks, võttes aluseks toimunud keskmise igakuise müügi. Analüüsi põhjal koostatakse tellimused kauba kohta, mis valitud perioodil tõenäoliselt müüakse.
Kui soovid näha tellitavaid artikleid ja koguseid, telli enne selle funktsiooni kasutamist “Ostutellimuse vajaduse” aruanne. Tellitavaid koguseid näed aruandes 11. veerus.

Hoolduse käivitamisel Koostatakse kinnitamata ostutellimused.

Hankija leitakse järgmiselt:

  1. Kui artiklile on Ostuartiklite registris seotud vastav ostuartikkel, millel on märgitud Hankija ning valik Vaikimisi, kasutatakse seda Hankijat.
  2. Muul juhul kasutatakse Ostutellimuste seadistustes määratud Vaikimisi hankijat. Kui seal ei ole Hankijat määratud, koostatakse tarnijata ostutellimus artiklite kohta, mis ei vasta punktis 1 toodud kriteeriumidele. Hankija saad seejärel käsitsi määrata. Võid ka jagada need artiklid erinevate tanijate ostutellimustele.

Periood – Selle funktsiooniga arvutatakse iga artikli keskmine müük kuu kohta ja eeldusel, et allpool on märgitud valik “Soovituslik tellitav kogus sisaldab eeldatavat müüki“, ennustatakse keskmise müügi põhjal tulevast müüki ning koostatakse ostutellimused. Keskmised näitajad saadakse kinnitatud müügiarvete põhjal, mille kuupäevad jäävad siin määratud perioodi.
Ole tähelepanelik õige perioodi valimisel. Näiteks kui perioodiks on jooksev aasta, kaasatakse arvestusse ka kuud, mil müüki ei olnud, mis muudab keskmise näitaja valeks. Perioodiks peab olema teatud arv täiskuid. Kui sisestad mingi muu perioodi, ümardab programm selle lähima täiskuude arvuni.

Kuude arv – Iga artikli kohta arvutatakse välja selle keskmine müük kuus, mille põhjal ennustatakse lähikuude müüki. Kui allpool on märgitud valik “Soovituslik tellitav kogus sisaldab eeldatavat müüki“, koostatakse ostutellimused eeldatava müügivajaduse täitmiseks vajalikule kogusele. Määra siin, mitme kuu müüki soovid ennustada. Kui see väli on tühi, ei koostata ostutellimusi.

Artikkel – Sisesta Artikli kood või kooloniga eraldatud koodide vahemik, mille kohta soovid Ostutellimused koostada. Ostutellimustele kaasatakse ainult Laoartiklid. Ei tellita suletud Artikleid.

Artikliklass – Sisesta Artikliklass, millesse kuuluvate Artiklite kohta soovid ostutellimused koostada. Ostutellimustele kaasatakse ainult Laoartiklid. Ei tellita suletud Artikleid.

Soovituslik tellitav kogus sisaldab eeldatavat müüki – Vaikimisi on ostutellimusel artikli koguseks teoreetiline laokogus pluss Minimaalne laokogus pluss Vaikimisi ostuartiklil määratud “Normaalse tellimuse kogusest” puudu jääv kogus, kusjuures võetakse arvesse “Ostutellimuste seadistuses” tehtud valikut “Soovita täiskordseid norm. tellitavaid koguseid“. Kui see valik on märgitud, lisatakse tellitavale kogusele prognoositav müük, mille arvutamise põhimõtet kirjeldatakse Kuude arvu välja kirjelduses.

Ainult ostuartikliga artiklid – Tavaliselt kaasatakse ostutellimustele kõik määratud vahemikku jäävad ostuvajadusega Laoartiklid. Kui artiklile on registreeritud vaikimisi ostuartikkel, võetakse tarnija ja ostuhind ostuartiklilt. Artikkel, millel vaikimisi ostuartiklit pole, lisatakse ilma tarnijata ostutellimusele (või kui on määratud vaikimisi hankija, siis tema ostutellimusele) ning ostuhind saadakse artikli kaardilt. Kui aga on märgitud antud valik, koostatakse ostutellimused vaid vaikimisi ostuartikliga Laoartiklite kohta.

Funktsiooni käivitamiseks vajuta “Käivita“. Sõltuvalt koostatavate ostutellimuste arvust võib see mõni hetk aega võtta. Seejärel avaneb taas Hoolduste nimekiri.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus