Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Logistika/Ladu> Funktsioonid> Kuidas kasutatakse hooldust “Koosta ostutellimused” Logistika moodulis?

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 30. aprill 2024

Kuidas kasutatakse hooldust “Koosta ostutellimused” Logistika moodulis?

Moodul Logistika > Funktsioonid > Hooldused > Koosta ostutellimused

Funktsiooni käivitamisel võrreldakse laoseisu määratud minimaaltasemetega ning koostatakse vajadusel ostutellimused. Seejuures võetakse arvesse ka täitmata müügitellimuste kogused. Koostatud Ostutellimused salvestatakse kinnitamata kujul.

Funktsiooni kasutamiseks peavad olema täidetud need tingimused:
1. Ostuartiklite register peab sisaldama järgmist informatsiooni:

  • Ostetavad Artiklid peavad olema registreeritud Ostuartiklitena. Iga Artikli kohta peab leiduma Ostuartikkel, millel on määratud Tarnija ning märgitud valik “Vaikimisi“.
  • Igal Ostuartiklil peab olema määratud normaalne või minimaalne tellimuse kogus.
  • Igal Ostuartiklil peab olema määratud Ostuhind (st tavapärane ostuhind).
  • Kui Artiklile ei ole registreeritud vastavat Ostuartiklit, kasutatakse seda Ostutellimustel siiski, kui oled Ostutellimuste seadistustes määranud vaikimisi kasutatava Tarnija. Sellisel juhul võetakse artikli ostuhind artiklikaardi “Kulude” lehelt.
    Ühel artiklil võib olla mitu sellele vastavat Ostuartiklit nt erinevate tarnijate jaoks. Vaikimisi valik märgitakse ainult ühel ostuartiklil.

2. Artiklite register peab sisaldama järgmist informatsiooni:

  • Artikli kaardi “Ladu” lehel tuleb määrata Artikli minimaalne laotase.
  • Tellitavad artiklid ei tohi olla Suletud.

3. Ostutellimuste koostamiseks peab olema kehtiv numbriseeria seadistuses NumbriseeriadOstutellimused

4. Tarnija kontakti kaardil peab olema täidetud ostu tasumistingimus.Hoolduse käivitamine:

Enne selle funktsiooni käivitamist on soovitav tellida “Täiendamisvajaduse” või “Ostutellimuse soovituse” aruanne, kus näed, millistele artiklitele Ostutellimused tõenäoliselt koostatakse.
Ostutellimused saab koostada igat tüüpi artiklite kohta, eeldusel, et need vastavad eeltoodud tingimustele. Kui oled määranud vaikimisi tarnija, tuleks määrata vaid nende mitte-laoartiklite minimaalsed laotasemed, mille kohta soovid koostada Ostutellimusi. Täiendamisvajaduse ja Ostutellimuse soovituse aruandes näed vaid Laoartikleid.

Kui jätad kõik väljad täitmata, koostatakse Ostutellimused kõigile artiklitele, mille laotase on langenud alla määratud minimaaltaseme, võttes arvesse veel täitmata Müügi-, Ostu- ja Tootmistellimusi.
Kui “Ostutellimuste seadistustes”(moodul Logistika) on märgitud valik “Soovita täiskordseid norm. tellitavaid koguseid“, siis arvestab programm Normaalset tellimuse kogust (ostuartikli kaardilt). Loe sellest seadistusest täpsemalt SIIT
Kui Norm.tellitud kogust ja minimaaltaset artiklile pole määratud, siis ostutellimustele tekib soovituslik kogus üks-ühele müügitellimustel olevatele koguste põhjal.

Tarnijaks märgitakse ostutellimusele Ostuartikli kaardil märgitud vaikimisi tarnija või vaikimisi tarnija “Ostutellimuste seadistustest”.

Kui soovid tellida vaid teatud kaupu, täida väljad järgmiselt.
Artikkel – Kasuta seda välja, kui soovid tellida juurde teatud Artiklit või Artikleid.
Artikliklass – Kasuta seda välja, kui soovid tellida juurde teatud Artikliklassi kuuluvaid Artikleid.
Tarnija – Kasuta seda välja, kui soovid tellida juurde artikleid, mille Vaikimisi ostuartiklil on näidatud teatud Tarnija.
Artikleid, millele ei ole Vaikimisi ostuartiklit seadistatud (artiklid, mis kasutavad Vaikimisi tarnijat Ostutellimuste seadistustest), ei kaasata Tellimusele ka juhul, kui siin määratakse sama Tarnija. Selliseid artikleid on võimalik tellida määrates Artikli või Artikliklassi.
Koosta uus ostutellimus – Märgi see valik, kui soovid, et alati koostataks uued Ostutellimused. Kui see valik on märkimata ja leidub kinnitamata või lahtisi ostutellimusi samadele Tarnijatele, lisatakse tellitavad artiklid neist varaseimale ostutellimusele. Kui märgid selle valiku, koostatakse iga artikli kohta eraldi ostutellimus, isegi kui kõik kaubad tellitakse samalt Tarnijalt.


Peale hoolduse käivitamist:

Kui ostutellimused on tekkinud, saad neid vajadusel vaadata, muuta ja kinnitada Ostutellimuste registris.  Selle hooldusfunktsiooni mõte on koostada ostutellimusi artiklite kohta, mille laoseis on langenud alla määratud minimaaltaseme ja artiklite kohta müügitellimustelt, mille täitmiseks pole laos piisavalt kaupa.


(ostutellimuse koostamine, ostutellimuste tegemine)

Sind võivad huvitada ka need artiklid:

KUIDAS KOOSTADA AUTOMAATSELT OSTUTELLIMUST?

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

14. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi