Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Logistika/Ladu> Seadistused> Kuidas täita seadistust “Ostutellimuste seadistused”?

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 23. aprill 2024

Kuidas täita seadistust “Ostutellimuste seadistused”?

Moodul Logistika > Seadistused > Ostutellimuse seadistused

Selles seadistuses saad teha mõned valikud, kuidas Ostutellimused toimima peavad.

Vaikimisi hankija – Müügitellimuste mooduli hooldusfunktsiooni “Koosta ostutellimused” kasutatakse müügitellimustest ostutellimuste koostamiseks kauba kohta, mille hetke laoseis ei ole piisav müügitellimuse täitmiseks. Ostutellimuste sirvimisakna Koosta menüü käsklusega “Koosta ostutellimused” koostatakse ostutellimused kauba kohta, mille laoseis on langenud alla määratud minimaaltaseme. 

Nende funktsioonidega koostatakse Ostutellimused ainult sellisteaArtiklite kohta, millele on registreeritud vastavad vaikimisi ostuartiklid, kus on määratud Hankija ning märgitud valik Vaikimisi. Kui soovid, et ostutellimused koostatakse kaaArtiklite kohta, millel pole vastavat vaikimisi ostuartiklit, tuleb siia sisestada hankija, kellele sellised ostutellimused koostatakse.

Laosissetuleku koguseks null – ostutellimuse Koosta menüü käsklusega “Koosta laosissetulek” koostatakse tavaliselt Laosissetulek kõigi tellitud, kuid veel mitte saabunud artiklite kohta. Märgi see valik, kui soovid, et vaikimisi oleks koostataval Laosissetulekul artiklite koguseks null.

Konto ja objekt laosissetulekule – Märgi see valik, kui soovid, et Laovahekonto ostutellimuse B.osalt kantaks sellest Koosta menüü funktsiooniga “Koosta laosissetulek” koostatavate Laosissetulekute E.osale (ning ka Laosissetulekutest koostatavatele kannetele Finantsi).

Hoiata, kui ei ole vaikimisi hankija – Märgi see valik, kui soovid, et Ostutellimusele artikli lisamisel kontrollitaks, kas valitud hankija müüb antudaArtiklit. Hoiatust näed, kui artiklile ei ole registreeritud astuartiklit Ostutellimusel kasutatud hankija nimele. Kui see valik ei ole märgitud, on sinu enda vastutus tagada, et oled valinud sobiva hankija/artikli kombinatsiooni.

Soovita täiskordseid norm. tellitavaid koguseid – Sellest valiku kasutamiseks tingimuseks on ostuartiklite kasutamine. Ostuartikli kaartidel peab olema täidetud lahter “Norm. tell. kogus“.
Valikust sõltuvad soovituslikud ostetavad kogused aruannetes “Ostutellimuse soovitus“,  “Ostutellimuse vajadus”, “Täiendamisvajadus” ning ostutellimustel, mis on koostatud Ostutellimuste sirvimisakna Koosta menüü käsklusega “Koosta ostutellimused” või hooldusega “Koosta ostutellimused“(moodul Logistika) või “Koosta ostutellimused müügitellimustest“(moodul Müügihaldus).
Nimetatud aruanded ja hooldusfunktsioonid soovitavad tellida täiendamisvajadusega kaupa. Artikli täiendamisvajadus tekib, kui artikli laokogus jääb kõigi täitmata Müügi-, Ostu- ja Tootmistellimuste rahuldamisel alla määratud minimaalset taset (artikli minimaaltase määratakse artikli kaardil).

Märgi see valik, kui tahad, et soovituslik tellitav kogus arvestaks Normaalset tellimuse kogust (ostuartikli kaardilt). Näiteks kui artikli Normaalne tellimuse kogus on 3 ja puudujääv laokogus 7, siis ostutellimusele ja aruannetesse tekib soovituslik kogus 10 (3 + 7tk), kui see valik on märgitud ja 7, kui seda valikut siin ei märgi.

Kreeditarved uuendavad arvega kogust – See valik määrab, kas arvega kogust Ostutellimuse C.osal muudetakse automaatselt antud Ostutellimusega seotud Ostuarve krediteerimisel.
Kui see valik on märgitud, muudetakse arvega kogus automaatselt kreeditarve koostamisel, kui seda tehakse kopeerides algset arvet või kasutades kas algse arve või kaardi “Tagastatud kaubad hankijale” Koosta menüü funktsiooni “Koosta kreeditarve”. Algse arve kopeerimisel muudetakse arvega kogust vaid eeldusel, et oled määranud sobiva Tasumistingimuse ning krediteeritava arve numbri enne kreeditarve esmakordset salvestamist.

Kui see valik ei ole märgitud, muuda arvega kogust Ostutellimuse C.osal hooldusfunktsiooniga “Arvuta ümber ostutellimused”.
Kui kreeditarve sisestatakse otse Ostuarvete registrisse, algse Ostutellimuse arvega kogust ei muudeta, sõltumata siin tehtud valikust. Samuti ei muudeta seda hooldusfunktsiooniga “Arvuta ümber ostutellimused”.
Kui “Ostuarve seadistused” on märgitud Ostuarvele ostutellimuse ridade ülekande valik “Ühe summeeritud reana hankija kulukontoga”, ei muudeta algse Ostutellimuse arvega kogust kreeditarvega õigesti, sõltumata siin tehtud valikust. Samuti ei muudeta seda hooldusfunktsiooniga “Arvuta ümber ostutellimused”.

Nõua ostutellimuse klassi – Märgi see valik, kui tahad, et kõik Ostutellimused peavad kuuluma mingisse Ostutellimuste klassi.

Lisakulude arved erinevatelt tarnijatelt – Tavaliselt koostatakse ostutellimuse Koosta menüü funktsiooniga ‘Koosta ostuarve’ koheselt Ostuarve tellitud artiklite kohta. Kui see valik on märgitud, koheselt ostuarvet ei koostata, vaid avatakse aken, kus saad valida, kas arvele kaasatakse ka transpordi-, tolli- ja lisakulud. Samas saad nende lisakulude kohta koostada eraldi arved, näiteks kui vastavad arved lähevad Ostutellimusest erinevale hankijale.

Kui see valik on märgitud, pead “Ostuarve seadistusted” märkima Ostuarvele Ostutellimuse ridade ülekande valiku “Iga rida eraldi” ning seadistuses “Lausendamine,Ladu” määrama transpordi-, tolli- ja lisakuludele Laosissetuleku kontrollkontod.

Ära luba tellimustest tagastatud kaupu koostada – Kui kaup tuleb Hankijale tagastada, saad selle kohta koostada  Ostutellimusest või Laosissetulekust kaardi Tagastatud kaubad hankijale. Tagastused pead koostama Laosissetulekutest, kui Laomooduli Kuluarvestuse seadistuses on märgitud valik “Algne laosisset. ostuhind hankijatele tagast. kaupadel”. Märgi see valik, kui mingil muul põhjusel soovid, et Tagastused koostataks alati Laosissetulekutest.

O/tell kin. mahavõtmine keelatud, kinnitus vajalik laosissetulekuks – Kui see valik on märgitud, ei saa koostada Laosissetulekuid kinnitamata Ostutellimustest ega maha võtta Ostutellimuste kinnitust. See seadistus kehtib kõikidele kasutajatele.
Kui soovid neid piiranguid kehtestada vaid teatud kasutajatele, kasuta vastaval kasutajagrupil toiminguid “Laosissetuleku koostamine kinnitamata ostutellimusest keelatud” ja “Ostutellimuse kinnituste mahavõtmine”.

Laosissetuleku kurss  – Kui koostad Laosissetulekud ostutellimustest, sõltuvad siin tehtud valikust Baas- ja valuutavahetuskursid Laosissetuleku “Valuuta” osal. Kui see valik ei ole märgitud, võetakse kursid ostutellimuselt. Kui see valik on märgitud, kasutatakse Laosissetulekul kõige värskemaid kursse, kuid Artiklite hindasid Valuutas ei muudeta. Seetõttu on Laosissetulekul ostutellimusest erinevad summad kohalikus valuutas (ja sellest tulenevalt ka Laoseisu aruandes ning Finantsis).

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

14. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi