Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 22. mai 2024

Kuidas koostada lahkuvale töötajale lõpparvet Palga moodulis?

Moodul Palk > Funktsioonid > Hooldus > Koosta lõpparve

Selle funktsiooniga arvestatakse enammakstud puhkuse või kasutamata päevade eest saadav tasu ja samal ajal koostatakse tavapärane palga arvestuse kaart.

Lõpparve koostamisel arvestatakse koos palgaga lõppkuupäevaks välja teenitud, kuid kasutamata jäänud puhkuse tasu. Või peetakse kinni enam puhatud puhkuse päevad, mille aluseks võetakse eelnevalt arvestatud ja väljamakstud puhkustasu.


1. Vajalik seadistus enne lõpparve koostamist:
Moodul Palk > Seadistused > Tasuliigid. Koosta ettemakstud puhkuse kinnipidamise tasuliik, mille Tasuliigi tüüp = Kinnipidamine (bruto).

 


2. Moodul Palk > Funktsioonid > Hooldused > Koosta lõpparve

Funktsiooniga “Koosta Lõpparve” arvestatakse enammakstud puhkuse või kasutamata päevade eest saadav tasu ja samal ajal koostatakse tavapärane palga arvestus ühele arvestuse kaardile.

Hoolduse määramisaken:

Periood – mille eest palk arvestatakse (perioodiks võib olla ka mitte täiskuu, näiteks 01.02.2019 : 15.02.2019). Perioodi lõppkuupäevaks vali töötaja viimane tööpäev.
Kohustuslik väli ja automaatselt on väljal märgitud jooksev kuu. Ctrl+Enteriga avaneb aruannete perioodi valik moodulist Üldine > Seadistused > Aruannete perioodid. Sellele väljale märgitud periood võetakse aluseks palga arvestuse koostamisel.

Töötaja – määra töötaja, vali Ctrl+Enter.

Tööleping – märgi Tööleping, kellele koostatakse lõpparve. Töötaja või Töölepingu väli on kohustuslik täita.

Ettem. puhkuse kinnipidamise tasuliik * – väljale märgitakse Kinnipidamise tasuliik. Kohustuslik täita ka siis, kui töötaja ei ole tegelikult ette puhanud.

Väljamakse kuupäev * – vaikimisi ilmub väljale jooksva kuu viimane päev, aga kasutajal tuleb siis sisestada, kas viimane tööpäev või kuupäeva millal väljamakse tegelikult toimub. Ctrl+Enter avab kalendri akna.
Käivita hooldus.


3. Hoolduse tulemusena arvestatakse enammakstud puhkuse või kasutamata päevade eest saadav tasu ja samal ajal koostatakse tavapärane palgaarvestuse kaart registrisse Arvestused.

Arvestuse kaardi esimestele ridadele täidetakse automaatselt palga makse (sarnaselt hooldusega “Koosta palgaarvestuse kaardid“).

Arvestuse viimasele reale täidetakse automaatselt:

A) Kui puhkus on osaliselt kasutamata, siis lisatakse arvestusele puhkuse tasuliigi rida. Puhkuse tasuliik leitakse töölepingult nt PUHKUS. Puhkuse päevade jääk leitakse seadistusest “Puhkuse saldod“. Hüvitatavate päevade arv arvestatakse komakohtadega. Arvestuse kaardi kinnitamisel väheneb puhkusepäevade saldo ka Puhkuse Saldo kaardil. Puhkuse saldo kaarti korrigeeritakse täisarvudes. Lisaks muudetakse Puhkuse Saldo kaardil jooksva aasta puhkusepäevade rea lõppkuupäeva, mis võetakse Arvestuse kaardi väljalt “Lõppkp.”

NÄIDE: kui Puhkuse arvestuse meetodiks on keskmine kalendripäeva tasu (v.a Riiklikud pühad), siis 6 kuu arvestus lõppeb hoolduse määramisaknas valitud perioodile eelneval kuul. Keskmist kalendripäeva tasu saab kontrollida aruandest Puhkusereserv, kus tuleb Kuupäeva väljale märkida viimane tööpäev.

B) Kui puhkust on kasutatud rohkem, kui lõpparve koostamise päevaks puhkust on välja teenitud, siis lisatakse rida tasuliigiga, mille kaardil on “Kinnipidamine (bruto)” nt KINNIPB. Vastav tasuliik määratakse hoolduse määramisaknas. Enam puhatud päevade arv arvestatakse täis päevades.

Programm leiab eelnevalt arvestatud puhkuse(te) kaart(id) ning kinnipidamisega arvestatakse palgast maha enammakstud puhkuse kogus ja summa.


Kasutamata jäänud puhkuse või enam puhatud päevade arvu saab kontrollida aruandest “Puhkuse saldo hetkeseis”, määrates kuupäeva väljale töötaja viimase tööpäeva.

Vaata ka näidet VIDEOST


(lõpparvestus, töölepingu lõpetamine)

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Digisillad tulevikku: digitaliseerimine ja andmevahetus

21. mai 2024

MKM digimajanduse osakonna juhataja võttis… Loe edasi

Milline on raamatupidamise tulevik?

16. mai 2024

Ärigeenidega Ksenija Germ töötab raamatupidajana… Loe edasi

Raamatupidamisprogramm raamatupidajale

15. mai 2024

Excellenti raamatupidaja Marianne Reinsoo… Loe edasi