Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 17. august 2021

Kuidas koostada märgukirju?

Kui kliendil on tasumata arveid, mille tähtaeg on ületatud, siis tekib vajadus saata kliendile meeldetuletus ehk märgukiri tasumata arve kohta. Kui Saldoteatis sisaldab nimekirja kõikidest tasumata arvetest, siis Märgukiri trükitakse iga arve kohta eraldi lehel. See on vajalik, kui erinevate arvete juurde on vaja lisada erineva sisuga teksti.

Selleks, et kliendile saaks Märgukirja väljastada, tuleb kontakti kaardil Tingimuste osal märkida valik “Märgukirjad“. Kui selle märkega klientidel on arveid, mille kohta sa ei soovi märgukirju saata, märgi konkreetse arve peal valik “Ära koosta märgukirju“.

Märgukirjade printimiseks mine moodulisse Müügiarved – Dokumendid – “Märgukirjad”. Määramisakna valikud:

Arved – Ctrl-Enter klahvikombinatsioon avab tasumata kinnitatud Arved. Vajadusel sisesta Arve number või numbrivahemik, millele soovid Märgukirja koostada. Märgukirju ei trükita Arvetele, mille tasumistähtaeg pole veel käes.
Klient – Ctrl-Enter avab Kontaktide registri. Vajadusel sisesta siia Kliendi number, kellele soovid Märgukirju koostada.
Klass – Ctrl-Enter avab Kliendiklasside seadistuse. Kui soovid väljastada Märgukirju teatud Klassi kuuluvatele Klientidele, määra see Klass siin.

Muuda märgukirjataset – Igal müügiarvel on kood (Märgukirjatase), mis näitab, mitu korda on sellele arvele Märgukirju või Kliendi väljavõtteid koostatud. Märgi antud valik, kui soovid, et Märgukirjataset muudetaks, kui trükitakse Märgukiri.

Arve kohta trükitud Märgukiri sisaldab ühte kolmest erineva rangusastmega teatest vastavalt juba väljastatud Märgukirjade hulgale. Need teated sisestatakse “Märgukirjatekstide” seadistuses (moodul Müügiarved). Näiteks, kui arve Märgukirjatase on 2, võetakse teade antud seadistuse väljalt “Märgukiri 2” jne. Kui oled märkinud antud valiku “Muuda märgukirjataset“, tõstetakse toodud näite puhul Märgukirjatase 3-le enne Märgukirja trükkimist, nii et selle tekst võetakse Märgukirjatekstide seadistuse väljalt “Märgukiri 3“.
Arve esialgsel kinnitamisel on selle Märgukirjataseme väli tavaliselt tühi. Sellisele arvele koostatud Märgukirjal ei ole teadet. Kui on märgitud antud valik “Muuda märgukirjataset“, tõstetakse Märgukirjatase 1-le, nii et Märgukirja trükkimisel on sellel esimene teade.

Päevi (Peale tähtaega / Enne tähtaega) – Kui soovid trükkida märgukirju arvetele, mille tasumise tähtaeg on ületatud siia määratud päevade arvu. Näiteks, saad nii välja jätta arved, mis on just üle tähtaja läinud.
Viivitatud päevi üle – 
Sisestades siia mingi päevade arvu, saad koostada Märgukirjad ainult arvetele, mille tasumisega on üle tähtaja viivitatud rohkem päevi kui siin näidatud.
Hetke märgukirjatase – Sisesta Märgukirjatase, kui soovid, et Märgukirjad koostataks ainult mingi teatud märgukirjatasemega Arvetele.

 

(meeldetuletuskiri)

Sind võivad huvitada ka need artiklid:

Seadistus “Märgukirjatekstid”

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Booksi versiooniuuendus, kevad 2024

22. aprill 2024

Standard Booksil on valminud uus versioon… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

18. aprill 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Flow Finance’i jaoks on Standard Books alati esimene valik

18. aprill 2024

Raamatupidamisteenust pakkuva Flow Finance´i jaoks… Loe edasi