Leia vastused

Kuidas leitakse Scorost imporditud müügiarvele tasumistingimus?Uuendatud 02. september 2020

Standard Booksis kasutatakse müügiarvel tasumistingimust (maksetähtaeg, päevade arv) ja arve tüüpi (Tavaline/Sularaha/Kreedit).
Scoros kasutatavad tasumistingimused võivad Booksist erineda, mistõttu tuleb enne müügiarvete importimist seadistada tasumistingimuste vastavused. Selleks täida seadistus moodulis Üldine > Seadistused > Scoro väljade vastavused.
Kaardi täitmine:
Register – vali Ctrl+Enter “Tasumistingimused”;
Scoro kood – sisesta käsitsi Scoro makseviis (Sularaha, Kaardimakse, Tasaarveldus, Kreedit või Ülekanne);
Books kood – vali Booksi tasumistingimuse kood (moodul Müügiarved > Seadistused > Tasumistingimused).

Lisatingimused:
– Iga Scoro makseviisi kohta tuleb sisestada eraldi kaart. Kui mõnda neist Scoros ei kasutata, siis ei pea sisestama.

– Kui imporditakse müügiarve, mille tasumistingimus ei eksisteeri siin Booksi seadistuses, siis arvutab programm päevade arvu ise (arve tähtaeg – arve kuupäev). Vastavalt saadud vahele otsib programm esimene Booksi tasumistingimuse koodi, millel on sama arv Netopäevi. Vastavalt leitud tasumistingimuse tüübile määratakse ka müügiarve tüüp (tavaline, kreedit või sularaha). Kui tasumistingimust Booksis ei eksisteeri, siis on arve tüüp automaatselt “tavaline“.

– Kui tegu on kreeditarvega, siis Booksi importimisel tekib arvele automaatselt lisarida “Kreedit arvele” ning kreediteeritava arve number. Kuna Scoros saab ühe kreeditarvega siduda mitu arvet, aga Standard Booksis on lubatud ainult 1 seotud arve nr, siis sellise kreeditarve puhul arvestatakse ainult esimest krediteeritava arve numbrit. 
Oluline on teada, et Booksi imporditud kreeditarvele ei ilmu Scoros kasutatud kreeditarve number, vaid Books otsib oma müügiarvete registrist arve, kus “Ametlik seeria nr” lahtris on sisestatud sama number. Ehk Booksi kreeditarvete peal on näha Booksi originaalarve number
Märksõnad:
Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus