Leia vastused

Kuidas sisestada kaupade tagastamine kliendilt?Uuendatud 28. aprill 2022

Sobiv lahendus sõltub sellest, kas kasutad müümisel Tellimus -Lähetus -Arve protsessi (lahendus A) või tavalist arvega müüki, kus arve muudab laoseisu (lahendus B). Korrektse laoarvestuse säilitamise seisukohalt on kreeditarvete koostamisel ning kaupade lattu tagasi võtmisel soovitatav toimida nende juhiste järgi.

A) TAGASTATAV KAUP VÄLJASTATI MÜÜGITELLIMUSEST KOOSTATUD LÄHETUSEGA
1. Kauba tagastamine lattu.
1.1 Ava vastav Müügitellimus või Lähetus ja vali Koosta menüüst Tagastatud kaubad.
Kui koostad Müügitellimuse pealt, siis veendu enne, et oleks tehtud seadistus moodulis Logistika > Seadistused > Kuluarvestus – märgi valik “Algne kulu (lähetuselt) tagast. kaupadel“. Tagastatud kaupade kaart muudab laoseisu ning ka laoarvestust Finantsis (kui oled nii määranud Finants mooduli seadistuses “Allsüsteemid“). Loe täiendavalt tagastatud kauba täitmise kohta SIIT

2. Krediteerimine.
2.1. Kui kauba asendamist klient ei soovi ja on vaja koostada kreeditarve, siis vali “Tagastatud kaupade” kaardi peal Koosta menüüst “Kreeditarve“. NB! Veendu, et koostad “Tagastatud kaubad” dokumendi enne kreeditarvet. Koosta kindlasti kreeditarve tagastatud kauba dokumendi pealt, et programmis kõik dokumendid automaatselt seotud saaksid.

2.2. Kui arvet krediteerida ei ole vaja, vaid soovid asendada tagastatud kauba uuega, siis peale “Tagastatud kauba” koostamist saad müügitellimusest koostada uue Lähetuse (konkreetse artikli kohta).

Vaata A variandi kohta ka VIDEOT
—–

B) ARTIKLID MÜÜDI TAVALISE MÜÜGIARVEGA (“Uuenda ladu“).
1. Kui lisaks kauba tagastamisele on vaja ka krediteerida müügiarve, siis toimi nii:
1.1. Ava algne müügiarve ja koosta sellest algsest arvest kreeditarve, valides Koosta menüüst käsklus “Kreeditarve“.
Kontrolli, et tasumistingimus ilmus “K” (kreeditarve tüüpi tasumistingimus). Kreeditarvel on automaatselt võetud maha linnuke “Uuenda ladu“. See peabki nii olema, kui kasutad kulumudelit FIFO.
1.2. Korrigeeri kreeditarvel summasid vajadusel. NB! Summad jäävad plussmärkidega.
1.3. Kinnita kreeditarve (sellega muudetakse Müügireskontro aruannet ning müügivõla-, KM- ja müügikontot Finants moodulis).

2. Registreeri kauba tagasi lattu võtmise kohta Laosissetulek. Laosissetulekule saad tagastatud kauba õige väärtuse originaalarve C-osalt (FIFO veerust). Laosissetuleku kinnitamisel uuendatakse laoseisu.
Laosissetulekud saad lasta kreeditarvest koostada ka automaatselt. Selleks märgi Üldise mooduli seadistuses Valikulised võimalused linnuke “Koosta laosissetulek kreeditarvetest“. NB! Ole selle funktsiooni kasutamisel tähelepanelik, sest uued laosissetulekud tekivad jooksva kuupäevaga (kuigi kreeditarve kp võis olla varasem). Laosissetulek on automaatselt kinnitatud, et tagada lao kronoloogia.

Vaata siit ka VIDEOT

3. Kui kliendile vahetatakse kaup ehk tuleb väljastada sama toode uuesti, siis on kaks lahendust:
3.1. Kui vaja krediteerida, siis kõigepealt koosta algsest arvest kreeditarve. Seejärel koosta uus müügiarve (märkega “Uuenda ladu“).
3.2 Kui kreeditarvet pole vaja, siis koosta kõigepealt Laosissetulek kauba tagastamise kohta. Seejärel koosta Laomahakandmine, millega fikseerid asenduskauba väljastamise.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus