Leia kiirelt!

Kuidas sisestada kaupade tagastamine kliendilt?Uuendatud 03. veebruar 2021

Korrektse laoarvestuse säilitamise seisukohalt on kreeditarvete koostamisel ning kaupade lattu tagasi võtmisel soovitatav toimida järgmiselt:

A) Kui tagastatav kaup väljastati Müügitellimusest koostatud Lähetuse alusel, siis ava vastav Müügitellimus või Lähetus ja vali Koosta menüüst “Tagastatud kaubad“.
(Kui koostad Müügitellimuse pealt, siis veendu enne, et oleks tehtud seadistus:
moodul Logistika – Seadistused – Kuluarvestus – märgi valik “Algne kulu (lähetuselt) tagast. kaupadel“)
Loe täiendavalt tagastatud kauba täitmise kohta SIIT

Kui arvet krediteerida ei ole vaja ja asendad tagastatud kauba uuega, siis saad müügitellimusest koostada uue Lähetuse.
Kui asendamist ei soovita ja on vaja koostada kreeditarve, siis kasuta Tagastatud kaupade kaardi peal Koosta menüüst “Kreeditarve“. Veendu, et sa EI ole koostanud kreeditarvet enne tagastatud kaupade dokumenti.
Tagastatud kaupade kaart muudab laoseisu ning ka laoarvestust Finantsis (kui oled nii määranud Finants moodulis Allsüsteemide seadistuses).

Vaata A variandi kohta ka VIDEOT
—–

B) Kui Müügitellimusi ei kasutata, ja artiklid müüdi tavalise müügiarvega (märgitud linnuke “Uuenda ladu“), siis kõigepealt koosta sellest algsest arvest Kreeditarve, kasutades Koosta menüü käsklust. Kreeditarvel on automaatselt võetud maha linnuke “Uuenda ladu“. See peabki nii olema, kui kasutad kulumudelit FIFO.
Kinnita kreeditarve (sellega muudetakse Müügireskontro aruannet ning müügivõla, KM ja müügikontosid Finants moodulis). Seejärel registreeri kauba tagasi lattu võtmise kohta Laosissetulek. Laosissetulekule saad tagastatud kauba õige väärtuse originaalarve C.osalt (FIFO veerust). Laosissetuleku kinnitamisel uuendatakse laoseisu.

Vaata B variandi kohta ka VIDEOT

Laosissetulekud saad lasta kreeditarvest koostada ka automaatselt. Selleks märgi Üldise mooduli seadistuses “Valikulised võimalused” linnuke “Koosta laosissetulek kreeditarvetest“.
NB! Ole selle funktsiooni kasutamisel tähelepanelik, sest uued laosissetulekud tekivad jooksva kuupäevaga (kuigi kreeditarve kp võis olla varasem). Laosissetulek on automaatselt kinnitatud, et tagada lao kronoloogia.
—–

Mõlemal juhul krediteeritakse kreeditarvega originaalarvet ning muudetakse müügi-, KM ja müügivõlgade kontosid.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus