Leia vastused

Kuidas programmis koostada Korteriomandite Majandamiskulude aruanne?Uuendatud 24. oktoober 2019

Vastavalt Korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 51 lõikele 3 tuleb korteriühistutel esitada koos majandusaasta aruandega ka info korteriomandite majandamiskulude kohta aruande perioodil (“Majandamiskulud korterite lõikes”). Sisestada tuleb majandamiskulud iga korteriomandi kohta ning majandamiskulude kogusumma.

Korteriomandi majandamiskulud on kõik kulud, mida korteriomanik korteriühistu kaudu kannab – näiteks: küte, vesi, laenu tagasimakse jne. Millised kulud konkreetses korteriühistus majandamiskulude hulka kuuluvad, sõltub sellest, milliseid teenuseid korteriühistu kaudu tarbitakse.

Standard Books tarkvara kasutamisel saad aruande jaoks vajaliku info järgnevalt:

Moodul Müügiarved > Aruanded > Klientide müügistatistika
või 
moodul Müügiarved > Aruanded > Klientide statistika.

Määra aruandeaasta periood. Aruandesse kuvatakse selle perioodil kõikidele kliendidele (aktiivsed korterid) koostatud arvete summa.

Kui aasta jooksul on mõnes korteris klient (omanik/üürnik) vahetunud, siis tuleb nende kahe kliendi summad käsitsi kokku liita. Majanduskulu summa tuleb aruandeaastal esitada korteriomandi kohta, mitte iga kliendi kohta.

Erisus:
Aruanded “Klientide müügistatistika” ja “Klientide statistika ei anna korrektest tulemust korteri majanduskulude kohta, kui ühel kliendil on majas mitu korterit ja arved esitatakse samale kliendikoodile. Selliste korterite majandamiskulud peab kasutaja ise käsitsi kokku liitma, kasutades abistavat aruannet “Kliendi väljavõte, perioodiline“.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus