Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Üldine> Seadistused> Kuidas siduda dokumente õige dokumendimalliga?

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 11. juuni 2024

Kuidas siduda dokumente õige dokumendimalliga?

Selleks, et programm oskaks dokumendi printimisel kasutada õiget vormi ehk dokumendimalli, tuleb teha sidumine ehk kirjeldada dokumendimall. Kirjeldamise saad teha moodulis, kus dokumendi register ise asub. Näiteks:
– avades Müügiarvete moodulis Dokumendid, saad kirjeldada Arved,  Sularahaarved, Kreeditarved jm.
– Müügihalduse moodulis saad kirjeldada Pakkumised või Tellimused jt.
– Kassa moodulis Kassaväljaminekuorderid, Kassasissetulekuorderid.
– Logistika moodulis Saatelehed (Lähetused) jne.


  • Mine soovitud moodulisse ja valik Põhiaknas ikoon Dokumendid. Märgi soovitud dokumendi nimega rida aktiivseks.
  • Vali operatsioonide (“hammasratta”) menüüst Kirjelda dokument.
  • Avaneb aken, kus saad veerus “Dokumendimall” valida malli Ctrl+Enter klahvikombinatsiooniga.
    Esimeses reas peaks olema täidetud ainult Dokumendimalli lahter. See jääb vaikimisi dokumendimalliks, mida programm peamiselt kasutab.

Vaata ka VIDEOT


AKNA SEADISTAMINE:

Esimesele reale vali peamine dokumendimall, mida programm vaikimisi kasutab seda tüüpi dokumentide printimisel. Dokumendimalli valimiseks kasuta ctrl+enter klahvikombinatsiooni. Siin real jäta “Keel” lahter tühjaks.

Teisel real on sul võimalik kirjeldada teine dokumendimall, mis on seotud kindla Keele koodiga (näiteks, ENG). See tähendab, et kui hakkad trükkima dokumenti, mille peal on määratud Keel = ENG, siis kasutab programm teisele reale määratud malli.

Jrk. – Kasuta seda veergu ainult siis, kui soovid printida 2 erinevat dokumenti samal ajal. Näiteks, kui soovid, et arve printimisel trükitakse kohe automaatselt ka Saatelehe dokument. Sellisel juhul sisesta esimesele reale Jrk = 1  ning vali dokumendimalliks Saatelehe mall. Teisele reale sisesta Jrk= 2 ning dokumendimalliks vali Arve mall. Kui peale sellist seadistust hakkad mõnda müügiarvet printima, siis prinditakse arvel olev info automaatselt 2 lehele, kõigepealt Saatelehe mallile ja siis Arve mallile.
Keel – Kui soovid kasutada erinevaid malle, siis saad kasutada Keele koodi. Kasuta ctrl+enter, et valida soovitud Keel (võetakse moodulist Üldine > Seadistused > Keeled).
Sa võid Keele koodi lisada kliendi või tarnija Kontakti kaardile. Näiteks, välisklientidele võid lisada keele ENG ja siduda selle inglise keelse dokumendimalliga. Kui koostad ja prindid dokumenti sellisele kontaktile, siis valib programm automaatselt õige malli, mis vastab samale Keele koodile siin seadistuses.  Kui ühtegi Keele koodiga vastet ei leita, kasutab programm üldist (esimest) rida.
Kasutajagr. – Saad siduda erinevad mallid konkreetsete kasutajagruppidega. Kui määrad siin veerus kasutajagrupi koodi (ctrl+enter), ja sellesse gruppi kuuluv kasutaja siseneb programmi ning trükib dokumenti, siis prinditakse mallile, mis seotud siin real oleva kasutajagrupiga.

Numbriseeria – Saad siduda erinevad mallid konkreetsete numbriseeriatega. Nii on võimalik seadistada, et erinevate numbritega dokumendid prinditakse erinevatele mallidele. Näiteks, kui erinevatele osakondadele on eraldatud erinevad numbrite vahemikud.
Dokumendimall – Vali (ctrl+enter) dokumendimalli, mida soovid kasutada. Kasutada tohib vaid suuri tähti või numbreid.
Printer – Jäta see veerg tühjaks, kui soovid kasutada arvuti vaikimisi printerit, mis on Windowsi või Mac OS süsteemis vaikimisi määratud.
Hetkeseis – Siin saad määrata, kas kinnitatud või kinnitamata staatusega dokumendid prinditakse samale või erinevatele mallidele.
Näiteks, kui proforma arve prindid kinnitamata arve kaardilt ja soovid, et see ilmub Proforma mallile, aga lõplik ehk kinnitatud arve printimisel kasutaks programm erinevat arve malli. Sel juhul kirjelda 2 rida: esimesele reale vali kinnitatud arve jaoks mall, ning Hetkeseis = Kinnitatud. Teisele reale vali proforma arve mall, ning Hetkeseis = Kinnitamata.
Kinnitatud – Sellele mallile prinditakse ainult juhul, kui dokument on kinnitatud staatusega.
Kinnitamata – Sellele mallile prinditakse ainult juhul, kui dokument on kinnitamata staatusega.
Kõik – Sellele mallile prinditakse, sõltumata kinnituse staatusest.

Salvesta dokumendi kirjelduse aken.


 

 

(dokumendi kirjeldamine, dokumendimallide kirjeldamine, dokumendipõhjad, dokumentide põhjad, template, dokumendimalli sidumine, seo malliga, sidumine dokumendimalliga)

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

14. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi