Leia vastused

Kuidas sisestada Põhivara seisude kaarti?Uuendatud 01. august 2023

Moodul Põhivarad > Registrid > Põhivarade seis

Kasuta seda registrit, kui soovid kanda Põhivara ühest osakonnaste teise või muuta põhivara eest vastutavat Isikut (vastutajat). Seda registrit saad kasutada ka Põhivarade inventuuri läbiviimiseks. Põhivara kaarti ennast ei tohi muuta, vaid alati teha Põhivara seisu kaart, nii säilib Põhivara ajalugu. Põhivara ajalugu näed aruandes “Põhivara ajalugu”.

1. Väljasta põhivarade inventuurileht, kasutades aruannet “Põhivarade inventuurileht“.
See on sisuliselt Põhivara seisu kaartide väljatrükk, kus näed eelmise inventuuri tulemusi. Lehel on lahtrid, kuhu saad kirjutada põhivarade tegelikud seisud. Aruandesse kaasatakse ka põhivarad, mille kohta ei ole sisestatud Põhivara seisu kaarti tüübiga “Inventuur“.
Aruannet saab valida järjestusega kas inventarinumbri või klasside kaupa. Valides klasside kaupa kuvatakse aruande sisus Põhivarad vastavalt sellele, millisesse klassi põhivara kuulub. Võimalik on ka klasside kaupa summeerimine ja siis kuvatakse aruande sisus põhivarade kogused ja väärtused klasside kaupa ning põhivarasid eraldi välja ei kuvata.
2. Kui inventuur on läbi viidud, sisestatakse tulemused uuele Põhivara seisu kaardile, millel märgitakse valik “Inventuur“. Enamasti on seda kõige mugavam teha tehes eelmise inventuuri kaardist koopia.
3. Inventuuri käigus ilmnenud vead saad parandada Põhivara mahakandmiste või Põhivara seisu registris. Kui näiteks mingi Põhivara asub tegelikult teises osakonnas kui Booksis registreeritud, saad selle korrigeerida Põhivara seisu kaardiga, kus tüübiks märgitakse “Liikumine“.

Loe täpsemalt siit juhendist (lk 18): PDF

Vaata VIDEOT

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus