Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Logistika/Ladu> Seadistused> Kuidas täita seadistust Lausendamine,ladu moodulis Logistika?

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 11. aprill 2017

Kuidas täita seadistust Lausendamine,ladu moodulis Logistika?

Seadistus Lausendamine, ladu asub moodulis Logistika (Ladu). Seadistuse väljad:

Ladu
Lao kontrollkonto. Kui pead kuluarvestust Finantsis, debiteeritakse seda kontot kauba lattu võtmisel ja krediteeritakse Arve või Lähetuse kinnitamisel, eeldusel, et vastavale Laole või Artikliklassile pole kontot määratud.
Lähemalt loe palun Kuluarvestuse seadistusest.

Laokasum, Laokahjum 
Nendel kontodel registreeritakse kauba väärtuse muutused, mis tekivad Laoliikumistega kauba üleviimisel ühest Laost teise. Vaikimisi debiteeritakse Laokahjumi kontot ka Laomahakandmistega ning krediteeritakse Laokasumi kontot hooldusfunktsiooniga Inventuurivõrdlus koostatud Laosissetulekutega.

Laokulu Eesti, EL, eksport 
Kulukonto, mida kasutatakse kaupade lähetamisel laost. Kui kasutad kuluarvestust, debiteeritakse seda kontot Arve või Lähetuse kinnitamisel, eeldusel, et vastavale Artikliklassile pole Kulukontot antud. Määra kolm Kulukontot, üks igale käibemaksutsoonile.

Laoülekanne 
Sellel kontol registreeritakse kauba väärtuse muutused, mis tekivad kauba Siselaoliikumistega üleviimisel ühest Laost teise.

Tootmise M-kulu 
Siin määratud kontot krediteeritakse Tootmise materjalikulu kogusummas ja debiteeritakse toodetud Artikli summas Tootmise kaardi kinnitamisel. Seda eeldusel, et kõnesolevale Laole ega Artikliklassile ei ole määratud Laokontot.

Tootmise T-kulu 
Seda kontot krediteeritakse töökulu summas Tootmise kaardi kinnitamisel. Tavaliselt on selleks komplekti kokkupanemiseks vaja läinud tööjõu kulu.

Tagastatud kaubad 
Kui klient tagastab kauba, registreeritakse see Tagastatud kaupade registris. Kaardi kinnitamisel ja salvestamisel krediteeritakse antud kontot, v.a. juhul, kui Artikkel kuulub Kulukontoga Artikliklassi ja Kuluarvestuse seadistuses on märgitud valik Kasuta konteerimisel artikliklasse.

Tag. kaubad hankijatele 
Kui tagastad kauba hankijale, koostatakse kaart registrisse Tagastatud kaubad hankijale. Kaardi kinnitamisel ja salvestamisel debiteeritakse antud kontot, eeldusel, et sa ei ole allpool märkinud valikut Tagastatud kaubad hankijatele konto laosissetulekult.

Tagastatud kaubad hankijatele konto laosissetulekult 
Kui tagastad kauba hankijale, koostatakse kaart Tagastatud kaubad hankijale registrisse. Tavaliselt koostatakse vastav kaart Artikli lattu võtmisel registreeritud Laosissetulekust. Tagastuse kinnitamisel ja salvestamisel debiteeritakse eespool määratud Tagastatud kaubad hankijale kontot või, kui oled märkinud selle valiku, algse Laosissetulekuga krediteeritud Laosissetuleku kontrollkontot. 
Tagastusi hankijatele saab koostada ka Ostutellimustest. Sellisel juhul tähendab antud valiku märkimine, et debiteeritakse vastava Artikliklassi Laosissetuleku kontrollkontot (kui Kuluarvestuse seadistuses on märgitud valik Kasuta konteerimisel artikliklasse) või antud seadistuse Laosissetuleku kulu kaardil määratud Laosissetuleku kontrollkontot.

Konteeri hinnaerinevus 
Selle valiku kohta loe palun lähemalt SIIT.

Laosisset. kontroll, Eesti, EL, import 
Kontrollkonto, mida kasutatakse sissetulnud kauba registreerimiseks enne, kui saadakse ja registreeritakse Ostuarve. Seda kontot krediteeritakse Laosissetuleku kinnitamisel (juhul kui vastavale Artikliklassile pole Laosissetuleku kontrollkontot määratud) ning debiteeritakse Ostutellimustest koostatud Ostuarvete kinnitamisel (olenevalt Ostureskontro Ostuarve seadistustes valitud Ostutellimuse ridade ülekande viisist Ostuarvele). Määra kolm Laosissetuleku kontrollkontot – üks iga käibemaksupiirkonna jaoks.
Selle funktsiooni kohta loe palun lähemalt Kuluarvestuse seadistusest.

Laosisset. transpordikulu 
Siin registreeritakse kauba kättesaamisega seotud transpordikulud. Seda kontot krediteeritakse Laosissetulekute kinnitamisel.

Tollikulu 
Siin registreeritakse kauba kättesaamisega seotud tollikulud. Seda kontot krediteeritakse Laosissetulekute kinnitamisel.

Lisakulu 
Spetsiaalne kulukonto, millel registreeritakse mitmesugused kauba kättesaamisega seotud lisakulud Laosissetulekute ning Tagastatud kaupade ridadelt Lisakulu väljalt. Seda kontot krediteeritakse Laosissetulekute ja Tagastatud kaupade kinnitamisel.

Laosisset. kulu kontroll 
Sellel kontol registreeritakse kauba kättesaamisega seotud lisakulud (Laosissetuleku Lisakulude kaardilt ja Laosissetuleku ridade H osalt). Kontot krediteeritakse Laosissetulekute kinnitamisel. Lisakulu kontodele saad anda nimetused Laomooduli seadistuses Omakirjeldatud väljad – Lisakulu.

Määra Hinnaerinevuste kontod ka juhul, kui sa ei kasuta Hinnaerinevuste funktsiooni. Kui Laosissetuleku sisestamisel, millel on toodud eraldi välja Transpordi- ja/või Tollikulud (jaluses) ja/või Lisakulud (Lisakulude kaardil) ning nende kulude jagamisel Artikli ridade vahel jääb mingi summa üle, registreeritakse see ülejääk Laosissetuleku kinnitamisel ja salvestamisel vastaval Hinnaerinevuse kontol. Loe selle kohta täpsemalt SIIT.

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

10. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi