Leia vastused

Kuidas teha arveid mõnes muus valuutas?Uuendatud 26. aprill 2022

Valuutas arvete sisestamine on sarnane tavalise arve sisestamisega. Oluline on valuutakursi ja valuuta sisestamise järjekord.

 1. Enne valuutaarve sisestamist täida ära valuutakurss Üldises moodulis registris “Valuutakursid“.
  Võid sisestada käsitsi arve kuupäeva kursi sellele valuutale, milles arvet hakkad sisestama. Saad seadistada ka automaatse kursside päringu (loe täpsemalt SIIT).
 2. Kui valuutakurss on sisestatud, siis võid arvet sisestama hakata.
  Alusta kliendi valimisest arve päises.
  Kui klient on sisestatud, siis vali (ctrl+enter) Valuuta arve all jaluses.
  Nüüd täida ära ülejäänud arve väljad, sh artiklid ridadele. NB! Valuuta kood tuleb valida enne artiklite ridade sisestamist.
 3. Igale väliskliendile saad määrata tema puhul kasutatava vaikimisi Valuuta. Seda saad teha Kontakti kaardil. Kui see on tehtud, sisestub vastav valuuta ja kurss automaatselt Müügiarvele, Laekumisele, Tellimusele kohe, kui oled valinud kliendi. Vaikimisi sisestunud valuuta koodi saad dokumendil siiski muuta. Valuutakurssi ei ole soovitatav dokumendil muuta.
  Klientide puhul, kellele tuleb registreerida toiminguid erinevates valuutades, jäta valuuta Kontakti kaardil määramata. Nii võid kasutada ükskõik millist valuutat.

Täpsema kirjelduse valuuta arvete koostamiseks ja vajalike seadistuste tegemiseks leiad eraldi “Valuutade” juhendist: PDF

Vaata ka videot SIIT

 

(valuutaarve, arve valuutas, valuuta arve)

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus