Leia vastused

Kuidas sisestada valuutas ostuarvet?Uuendatud 26. aprill 2022

Valuutas ostuarvete sisestamine on sarnane tavalise ostuarve sisestamisega. Oluline on valuutakursi ja valuuta sisestamise järjekord.

 1. Enne valuuta ostuarve sisestamist täida ära valuutakurss Üldises moodulis registris “Valuutakursid“.
  Võid sisestada käsitsi ostuarve kuupäeva kursi sellele valuutale, milles ostuarvet hakkad sisestama. Saad seadistada ka automaatse kursside päringu (loe täpsemalt SIIT).
 2. Kui valuutakurss on sisestatud, siis võid ostuarvet sisestama hakata.
  Alusta tarnija valimisest arve päises.
  Kui tarnija on sisestatud, siis vali (ctrl+enter) Valuuta ostuarve all jaluses.
  Nüüd täida ära ülejäänud ostuarve väljad, sh kontod ridadele. NB! Valuuta kood tuleb valida enne kontode ridade sisestamist.
 3. Igale välistarnijale saad määrata tema puhul kasutatava vaikimisi Ostuvaluuta. Seda saad teha Kontakti kaardil. Kui see on tehtud, sisestub vastav valuuta ja kurss automaatselt Ostuarvele, Tasumisele, Ostutellimusele kohe, kui oled valinud tarnija.
  Vaikimisi sisestunud valuuta koodi saad dokumendil siiski muuta. Valuutakurssi ei ole soovitatav dokumendil muuta.
  NB! Kui oled Kontakti kaardile määranud vaikimisi Ostuvaluuta ja sisestanud vähemalt ühe dokumendi selles valuutas, siis ei tohi Kontakti kaardil valuutat enam muuta. Tarnijate puhul, kellele tuleb registreerida toiminguid erinevates valuutades, jäta valuuta Kontakti kaardil määramata. Nii võid kasutada ükskõik millist valuutat.

Vaata ka videot SIIT

Täpsema kirjelduse valuuta arvete koostamiseks ja vajalike seadistuste tegemiseks leiad eraldi “Valuutade” juhendist: PDF

 

(valuutaarve, arve valuutas, valuuta arve)

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus