Leia kiirelt!

Kuidas tehakse välisvaluuta ümberhindamisi aasta lõpu seisuga Euroopa Panga kursi järgi?Uuendatud 08. juuni 2021

Aruanded Ostureskontro ja Müügireskontro näitavad aastalõpu kuupäevaga tekkinud kursivahesid, kui oled aruande määramisknas märkinud Esitus=Kursivahed. Eelnevalt peavad olema sisestatud 31.12. Euroopa Panga päevakursid.

Finants moodulisse tuleks teha valuutakursi kasumi/kahjumi kanne aruandes toodud kursivahede osas, majandusaasta lõpu (näiteks 31.12.) seisuga. Sellega on tagatud seaduse nõue aastalõpu seisuga inventeerida bilansi varad-kohustused.

Kasutaja abistamiseks on Finants moodulis olemas spetsiaalne hooldus Kursivahed, mis koostab valitud valuutakontol (konto kaardile on märgitud Valuuta) leitud kursikasumi/kahjumi vahe suuruses finantskande. Kontod selle kande jaoks seadistatakse Finantsi seadistuses Kursivahed. Eelnevalt on võimalik kursimuutusi vaadata aruandest Kursivahed moodulis Finants.

Hoolduse “Kursivahed” kohta saad lugeda täpsemalt siit (lk 37): PDF

Järgmise aasta 01.01. seisuga sisesta sama kanne tagasi, vahetades seejuures deebeti ja kreediti (sisuliselt tühistatakse valuutakursi kasumi-kahjumi aastalõpu seisu kanne). See on vajalik, kuna arvete tasumisel või laekumisel arvutab programm automaatselt uuesti valuutakursi kasumi-kahjumi.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus