Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 14. oktoober 2021

Kuidas sisestada finantskannet valuutas?

Deebet ja kreedt summad on võimalik finnatskannetele (moodul Finants – Registrid – Kanded) sisestada 3 erinevas valuutas:
baasvaluuta 1, baasvaluuta 2, välisvaluuta. Kandel on näha ka valuutakursid, mida programm kasutab baasvaluuta 2 ja välisvaluuta summade arvutamiseks.

Kui kanne tekib automaatselt mõnest allsüsteemist (näiteks, Müügiarvest), siis võetakse valuutakurss arve pealt ja baasvaluuta, välisvaluuta summad arvutatakse automaatselt.

Kui sisestad finantskannet käsitsi Kannete registrisse, siis kui sisestad summad kohalikus põhivaluutas ehk baasvaluutas 1 (Eestis EUR), siis täida ainult veerud “Baas 1 Deebet” ja “Baas 2 Kreedit” (A lehel). Kõiki teisi lehti võid ignoreerida.

Kandele võid sisestada ka summad valuutas. Sellisel juhul ära täida esimest lehte a osal, vaid sisesta valuuta summad veergudesse “Val. Deebet” ja “Val. Kreedit” (C lehel).  Kui oled valuuta summad sisestanud, siis programm arvutab automaatselt baasvaluuta 1 summad A osale, kasutades eelnevalt sisestatud kurssi (registrist Valuutakursid).

Valuutakonto
Kui sa kasutad pangas valuutakontot, siis saad Standard Books programmis siduda selle konto konkreetse valuutaga. Kõik kanded tuleb sel juhul sisestada ainult selles ühes valuutas.
Näiteks, kui põhivaluuta ehk baasvaluuta 1 on EUR, aga pangas on kasutusel USD pangakonto, siis vali Konto kaardile Valuuta = USD (moodul Finants > Registrid > Kontod). Salvesta kaart.
Alusta finantskande sisestamist konto valimisega esimesele reale. Kui oled valuuta konto ära sisestanud, ilmub automaatselt valuutakurss kande D osale. Vajadusel saad käsitsi muuta valuutakurssi selle kande jaoks, kuid soovitav on valuutakursid sisestada Valuutakursside registrisse enne kande koostamist.
Kui Konto kaardile ei ole valuuta määratud, siis saad finantskande C osale sisestada erinevates valuutades summasid.


NB! Kui sa muudad baasvaluua 1 (EUR) summasid, siis baasvaluuta 2 ja valuuta summad arvutatakse automaatselt ümber. Aga kui sa muudad valuutade osal valuutasummasid, siis baasvaluuta 1 automaatselt ei muutu.

Ole tähelepanelik kui koostad kandest koopiat, sest kande kuupäev ei muutu tänasele päevale automaatselt. Kui sa muudad kande kuupäeva, siis valuutakursid uuendatakse kande ridadel ära, kuid valuutas summad ise ei muutu. Selline loogika lihtsustab algsele kandele vastupidise (korrigeeriva) kande tegemist.
Kui siiski soovid, et summad arvutatakse ümber vastavalt uue kande kuupäevale, siis vali kande aknas operatsioonide (“hammasratta“) menüüst “Uuenda valuutakursse“.

 

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Booksi versiooniuuendus, kevad 2024

22. aprill 2024

Standard Booksil on valminud uus versioon… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

18. aprill 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Flow Finance’i jaoks on Standard Books alati esimene valik

18. aprill 2024

Raamatupidamisteenust pakkuva Flow Finance´i jaoks… Loe edasi