Leia vastused

Kuidas tekib müügiarvele transpordi summa?Uuendatud 01. veebruar 2022

Kui oled moodulis Müügiarved täitnud seadistuse Transpordikulud, siis seal määratud summa lisatakse automaatselt igale arvele.

Transpordi summa on võimalik arvutada kahel viisil:
A) Transporditasu võib olla fikseeritud. Fikseeritud summaks saab olla artikli müügihind, mis seadistuses määratud. See summa ilmub arvele kohe, kui kliendi kood on arvele sisestatud.

B) Transporditasu võib olla muutuv, sõltuvalt müüdavate artiklite kogukaalust. Sellisel juhul arvutatakse summa valemi alusel, mis on määratud seadistuses “Transpordikulude/kaalu arvutus“. Sel juhul muutub see summa iga kord kui sa muudad kogust mõnel arve real.

Mõlemal variandi puhul saad summat muuta käsitsi kui vaja. Transpordisumma KM-kood ja müügikonto võetakse artikli kaardilt, mis on sisestatud “Transpordikulud” seadistusse. (Transpordi KM-kood näidatakse lahtris “Trans. KM-k“)

Kui sa ei kasuta seadistust “Transpordikulud“, siis võid sisestada summa kästisi. Sellisel juhul ei arvestata KM ja summa konteeritakse üldisele müügikontole, mis määratud “Lausendamine,Müük” seadistusse.

(transport, transpordi tasu, transporditasu)

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus