Leia kiirelt!

Kuidas toimub tolli kulu lisamine laosissetulekule?Uuendatud 23. märts 2021

Kauba lattu võtmisel on võimalik lisada artikli omahinnale juurde ka tolli kulu, nii et lattu võetud toote hind sisaldab ka tollikulu. Tollimaksud on võimalik sisestada laosissetulekule jalusesse “Toll” väljale või H.osale “Toll” veergu. See väli käitub sarnaselt “Transpordi” väljaga.

Artikli tollikulu (ühiku kohta) lisatakse laosissetuleku ostuhinna kogusummale. Tollikulu on kohalikus valuutas (Baasvaluutas 1). Tolli saad lisada igale reale eraldi või sisestada summa kogu saadetise kohta kokku.

Jalusesse sisestatud tolli kulu kogusumma jagatakse ridade vahel automaatselt ära vastavalt iga rea ostuhinna summale. Et tollikulu jaotuks õigesti, määra toll alles siis, kui ridadele on kõik andmed artiklite ja nende koguste kohta sisestatud.

Ostutellimusest koostatud laosissetulekule sisestub tollikulu ostutellimuse jalusest Toll lahtrist või, kui see on tühi, ostutellimusel E. osalt Tollikulu veerust.

Laosissetulekust koostatud finantskandel krediteeritakse tolli kulu summas, kasutades kontot seadistusest “Lausendamine Ladu”.
Kui jaluses märgitud tollikulu jagamisel ridade vahel jääb teatud summa üle, kantakse see summa “Tolli hinnaerinevuse kontole” seadistusest “Lausendamine,Ladu”.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus