Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 25. aprill 2024

Kas valuutas ja euro arvete ümardamist saab erinevalt seadistada?

Moodul Üldine > Seadistused > Valuuta ümardamine

Valuuta ümardamise seadistus võimaldab teil kontrollida, kuidas arvutusi erinevates valuutadess ümardatakse. Kohaliku valuuta (euro) jaoks ei ole seda seadistust vaja täita.

Kui sisestate moodulisse sokumendi (mis koostab finantskande, nagu arve või ostuarve), siis mitmed selle dokumendi summad alluvad ümardamisprotsessile.  Ümardamist kontrollivad kaks seadistust: “Valuuta ümardamine” ja “Ümardamise” seadistus (moodulis Üldine). Kui sisestate moodulis dokumendi, võetakse ümardamisreeglid Valuuta ümardamise seadistusest, mis vastab valuuta/tasumistingimuse/registri kombinatsioonile. Kui selle kombinatsiooni kohta Valuuta ümardamise seadistuses rida puudub, võetakse ümardamisreeglid Ümardamise seadistusest. Valuuta ümardamise seadistus mõjutab ainult käibemaksu, rea summade ja kogusummade ümardamist.


A vaheleht

Valuuta – Valuuta, mille jaoks soovite sisestada ümardamisreegleid. See võib olla kohalik valuuta, kui vajate erinevaid ümardamisreegleid võrreldes Ümardamise seadistusega.

Ting/viis – Võite sisestada eraldi rea iga valuuta/tasumistingimus/registri kombinatsiooni kohta (st. võite valida iga kombinatsiooni jaoks erinevad ümardamisreeglid). Valige tasumistingimus/tasumisviis siia lahtrisse. Jätke see väli tühjaks, kui soovite, et see ümardamise rida kehtiks kõigi tasumistingimuste puhul.

Kui sisestate rea kindla valuuta/tasumistingimuse/registri kombinatsiooni jaoks, võite sisestada ka teise rea sama valuuta ja registri jaoks, kus tasumistingimus on tühi. Seda teist rida kasutatakse kõigi dokumentide puhul, kus ei ole kasutatud siin esimesel real määratud tasumistingimust. Kui te teist rida ei sisesta, võetakse ümardamisreeglid dokumentide jaoks, millel esimeses reas määratud tasumistingimust pole, Ümardamise seadistusest.

Näiteks, kui sisestate siia seadistusse rea: GBP / 30 / Arved,
siis võite sisestada ka rea: GBP / (tühi) / Arved,
mida kasutatakse müügiarvete jaoks, mille maksetähtaeg ei ole “30”.
Ilma selle teise reata võetakse nende arvete ümardamisreeglid Ümardamise seadistusest. Mõnedes registrites, nagu Töölehe register, ei ole tasumistingimuse lahtrit, mistõttu peate jätma selliste registrite puhul “Ting/viis” väli tühjaks.

Register – Vali (ctrl+enter) register, kus käesoleva rea ümardamise reeglit tuleb rakendada (näiteks, Arved ehk müügiarved, Pakkumised või Tellimused ehk müügitellimused). Vali “Kõik”, kui soovid sama reeglid rakendada kõikidele nendele registritele (see lahter on kohustulik täita).


Kokku – Määra, mitu kohta peale koma programm peaks kasutama dokumendi kokku summa puhul. Meie soovitame kasutada vaikimsi 2

2 -ümardamine toimub kahe komakohani (10.13)
1 -ümardamine ühe komakohaga (10.1)
0 -komakohti ei kasutata, ainult täisarvud (10)
-1 -ümardamine lähima 10-ni.
-2 -ümardus lähima 100-ni.
Maksimaalne komakohtade arv saab olla 7. Siiski, mõned andmeväljad dokumentidel võimaldavad sisestada ainult kuni 3 komakohta. Näiteks, kogus ja ühikuhind müügiarvel saab olla ainult kuni 3 komakohta.

Samm – Vali, millise sammuga ümardamine teostatakse. Meie soovitame kasutada vaikimsi 5.
Teised võimalikud valikud on:
ilma –  ümardamine toimub 1 koha kaupa. Näiteks, kui ümardamine on 2 komakohta, siis peale ümardamist saavad summad olla 0.00, 0.01, 0.02, 0.03 jne.
0.023 ümardatakse 0.02, kasutades seda valikut.

5 -ümardamine toimub 5 sendi täpsusega. Näiteks, kui ümardamine on 2 komakohta, siis peale ümardamist saavad summad olla 0.00, 0.05, 0.10, 0.15 jne.
0.023 ümardatakse 0.00, kasutades seda valikut.

2.5 -ümardamine toimub 2.5 sendi täpsusega. Näiteks, kui ümardamine on 2 komakohta, siis peale ümardamist saavad summad olla 0.00, 0.025, 0.05, 0.075 jne.
0.023 ümardatakse 0.025, kasutades seda valikut. See valik võib arvutustes tekitada lisa komakoha.

Viis – Vali, kuidas 0.5 ümardatakse.
Valikud on:
üles – 0.5 ümardatakse 1.0, kui ümardamine on täisarvuni, ilma komakohtadeta.
alla – 0.5 ümardatakse 0.0, kui ümardamine on täisarvuni, ilma komakohtadeta.

paarisnumbrile – 0.5 ümardatakse lähima paarisarvuni. Näiteks, kui ümardamine toimub täisarvuni, ilma komakohtadeta, siis
1.5 ümardatakse 2,
2.5 ümardatakse 2,
3.5 ümardatakse 4.

paaritule numbrile – 0.5 ümardatakse lähima paaritusarvuni. Näiteks, kui ümardamine toimub täisarvuni, ilma komakohtadeta, siis
1.5 ümardatakse 1,
2.5 ümardatakse 3,
3.5 ümardatakse 3.

lõika – ümardamisel eemaldatakse komakohad. Näiteks, 1.999 ümardatakse 1.99 (kui ümardamine on 2 komakohta),
1.999 ümardatakse 1.9 (kui üks komakoht)
1.999 ümardatakse 1 (kui täisarvuni).

Suund – Suunda kasutatakse ainult siis kui “Viis” lahtrisse on valitud “üles” või “alla”. See täpsustab, mida “üles” ja “alla” tähendab negatiivsete numbrite puhul.
“alla” tähendab negatiivseid numbreid. “üles” on alati positiivne.

Kui Viis on “üles”, siis -1.5 ümardatakse -1,   +1.5 ümardatakse 2.
Kui Viis on “alla”, siis -1.5 ümardatakse -2,  +1.5 ümardatakse 1.


B vaheleht

Reasum., Samm, Viis, Suund – Määrake siin kümnendkohtade arv ja ümardamisreeglid, mida on vaja kasutada dokumentide ridadel summade arvutamisel.

C vaheleht

KM, Samm, Viis, Suund – Määrake siin kümnendkohtade arv ja ümardamisreeglid, mida on vaja kasutada käibemaksu arvutamisel igal dokumendi maatriksi real (kuid pange tähele, et dokumentide jaluses olevas “Käibemaksu” lahtris kuvatavad numbrid ümardatakse reeglite järgi, mis on määratud ümardamise seadistuses).

Sind võivad huvitada ka need artiklid:

Kuidas täita seadistus Ümardamine?

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Kuidas Standard Books aitab müügitööd ja kliendisuhete organiseerimist?

24. mai 2024

Müügitöö tegemine on oluliselt lihtsam… Loe edasi

Digisillad tulevikku: digitaliseerimine ja andmevahetus

21. mai 2024

MKM digimajanduse osakonna juhataja võttis… Loe edasi

Milline on raamatupidamise tulevik?

16. mai 2024

Ärigeenidega Ksenija Germ töötab raamatupidajana… Loe edasi