Leia vastused

Mida näitab aruanne “Ajaline lao analüüs” Logistika moodulis?Uuendatud 15. juuni 2023

Selles aruandes näed, kui kaua Artiklid on laos olnud. Aluseks võetakse FIFO järjekord. Aruandes esitatakse Artikli kood ja nimetus, kogusaldo ja määratud ajavahemike saldod. Saad määrata kuni kuus ajavahemikku. Aruanne ei arvesta “Lao ümberhindlused” registrisse sisestatud kaarte.

Artikkel – Kui soovid aruannet teatud Artiklite kohta, sisesta Artikli kood või kooloniga eraldatud koodide vahemik. Näidatakse vaid Laoartikleid.

Klass – Kui soovid aruannet vaid teatud Klassi kuuluvate Laoartiklite kohta, sisesta Artikliklassi kood.

Ladu – Kui soovid aruannet teatud Lao kohta, sisesta Lao kood. 

Osakond – Sisesta Osakonna kood, kui soovid aruannet vaid teatud Osakonnale määratud Artiklite kohta (määratakse Artiklikaardi Lao kaardil.

Tarnija – Kui siin on määratud Hankija, kaasatakse aruandesse ainult need Artiklid, mille vaikimisi kasutatavale Ostuartiklile on märgitud antud Hankija.

Kuupäev – Näita kuupäev, millest hakatakse kauba vanust arvutama. Kui jätad välja tühjaks, käsitletakse seda hetke kuupäevana.

Ajalised limiidid 1-6 – Määra ajaperioodid.
Vaikimisi on esimeseks ajalimiidiks 30 ja teiseks 60. Aruandes näed kolme veergu kauba kohta vanusega 0-30 päeva, 31-60 päeva ja vanemad kui 60 päeva.
Kui tahad esimeses veerus näha täna (või ülal valitud kuupäeval) saabunud kaupa, määra esimeseks limiidiks 0. Kui nüüd määrad teiseks limiidiks 30, näed
teises veerus kaupa, mis on olnud laos 1 kuni 30 päeva.
Kauba vanus arvutatakse Laosissetuleku kuupäevast. Tagastatud kauba vanus sõltub sellest, kas Kuluarvestuse seadistuses on märgitud valik Sisesta kulujärjekorda algsele positsioonile.

Esitus (Kokkuvõte / Detailne) – valikuga Detailne kuvatakse aruandesse lisaveerg “Viimane lattu kuupäev“. Selle kuupäeva kuvamisel arvestatakse viimase Laosissetuleku kuupäeva. Kui moodulis Logistika > Seadistused > Kuluarvestus > “Peamine kulumudel = Kulujärjekord (FIFO)” ning siin aruande määramisaknas on märgitud valik “Arvesta laoliikumisi FIFO” ja määratud Lao kood, siis veeru “Viimati lattu kuupäev” kuvamisel võetakse arvesse ka kõige viimane laoliikumise kuupäev.

Ainult saldoga – Märgi see valik, kui tahad aruandes näha vaid saldoga Artikleid. Näidatakse nii positiivse kui negatiivse saldoga Artiklid.

Uus arvutusmeetod – arvestab ka Tootmise dokumendiga (Komplekteerimise moodulis) lattu tulnud laoartiklitega ning arvestab  Laoliikumistega artikli vanuse määramisel. Kui sa ei soovi näha aruandes 0 (null) laoseisuga artikleid, siis on vaja märkida ka valik “Ainult saldoga“.

Arvesta laoliikumisi FIFO – seda valikut saad kasutada ainult tingimustel:

  • aruande määramisaknas on täidetud lahter Ladu
  • moodul Logistika > Seadistused > Kuluarvestus > Peamine kulumudel = Kulujärjekord (FIFO)
  • moodul Logistika > Seadistused > Kuluarvestus > valik “Kulujärjekord lao kohta” = JAH

Kui valik “Arvesta laoliikumisi FIFO” on märgitud, aga Ladu on täitmata, siis kuvatakse kasutajale hoiatus:
Laoliikumisi saab arvestada ainult uue arvutusmeetodiga ja kui ladu on määratud“.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus