Leia vastused

Seadistus “Ajaline jaotus aruannetes”Uuendatud 15. juuni 2023

Seda seadistust saad kasutada Müügireskontro aruande vaatamiseks perioodide kaupa grupeeritult. Grupeeritakse võlgu oldavad müügiarved vastavalt viivitatud ajale. Aruande määramisaknas pead valima “Esitus=Ajal.jaotatud” või “Ajal.jaotatud,det.” Eelnevalt tuleb ühekordselt täita seadistus moodulis Müügiarved > Seadistused.

Ava seadistus ja määra aegumise perioodid, sisesta päevade arv. Esimesse lahtrisse tuleb panna esimese perioodi lõpp-päevade arv. Näiteks 30 puhul tuleb esimesse aruande veergu laekumata arved, mis on kuni 30 päeva üle tähtaja. Kirjutades teise lahtrisse 60 tulevad aruande teise veergu arved, mis on 31 – 60 päeva üle tähtaja, jne.
NB! Veendu, et seadistuse esimeses veerus ei oleks 0 (null). Täida ainult niipalju perioode kui vajad.

Näita viivituse päevi
Kasuta neid valikuid, et määrata, kuidas aegunud summad trükitakse aruannetes ja dokumentidele.

Laekumata ja aegunud – Päevade arv, kui palju arve on üle tähtaja läinud, trükitakse negatiivse märgiga. Juhul, kui arve tasumise tähtaeg ei ole veel saabunud, trükitakse summa positiivse summana.
Ainult aegunud – Päevade arv, kui palju arve on üle tähtaja läinud, trükitakse positiivse summana. Juhul, kui arve tasumise tähtaeg ei ole veel saabunud, trükitakse aruandesse “0” (null).

Need valikud mõjutavad summasid, mis ilmuvad “Päevi” veerus (aruannetes “Kliendi väljavõte, tasumata arved”, “Tarnija väljavõte, tasumata arved”, “Ostureskontro”, “Müügireskontro”, “Müügi-ja Ostureskontro”).
“Ostureskontro”, “Müügireskontro”, “Müügi-ja Ostureskontro” aruannetes on “Päevi” veerg näha Kokkuvõtvas vaates.

Näita aegunud arveid määratud kp-l kui aegumata arved
Sa võid kasutada Arvestusaastate perioode (moodul Üldine-Seadistused) kahel viisil:
1. Sa saad kasutada arvestusaastate perioode aruannete jaoks.

2. Sa võid kasutada arvestusaastate perioode, et arvutada arvete tasumistähtaegu. Kui soovid seda varianti kasutada, siis pead arvel kasutama Tasumistingimust, mille tüüp on määratud  “Arvestusperiood + netopäevi“.

Kui kasutad Arvestusaastaid, et arvutada tasumistähtaegu arvetele, siis saavad kõik arved, mis on sisestatud ühes perioodis (tavaliselt 1 kuu), sama tasumistähtaja kuupäeva. Näiteks: kõik müügiarved, mis sisestatakse novembris 2020, saavad tasumistähtajaks 31.12.2020.

Arved, mille tähtaeg on kuu viimane kuupäev, näidatakse vaikimisi “Aegumata” veerus. Kui soovid, et sellised arved näidatakse eraldi veerus “Val“, siis märgi see valik.
See valik mõjutab ka aruandeid “Kliendi väljavõte,tasumata arved” aruannet ja dokumendimalli.

Kasuta ajalise jaotuse asemel arvestusaastaid / Arvestusperioodide arv, maksimum 6
Siin seadistuses määratud perioodide asemel võid kasutada ka Arvestusaastate perioode (moodul Üldine – Seadistused). Kui soovid seda, siis märgi see valik ja määra perioodide arv, mida programm kasutama peaks.

Eraldi veerg seoseta tasumistele
See valik mõjutab Müügireskontro aruannet, kui valid Esitus=Ajal.jaotatud. Vaikimisi kaasatakse “Aegumata” veerus ka ettemaksud. Märgi siin see valik, kui soovid, et ettemaksud oleks näha eraldi veerus “Jagamata“.

Salvesta seadistus.

Sama seadistus toimib ka “Ostureskontro” aruandes (moodul Ostuarved) ja “Ajaline lao analüüs” (moodul Logistika/Ladu).

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus