Leia vastused

Mida tähendab lao kronoloogia?Uuendatud 10. november 2016

Kronoloogia laos tähendab, et programm kontrollib, et kõik laodokumendid oleksid sisestatud ajaliselt õiges järjekorras. Näiteks, kui on sisestatud laosissetulek kuupäevaga 10. jaanuar 2016, ja programm on seadistatud kronoloogiat jälgima, siis ei saa peale seda sisestada laosissetulekut kuupäevaga 05. jaanuar 2016.

Kronoloogi jälgimine aktiveeritakse seadistusega Logistika moodulis > Seadistused > Lao seadistused – “Kronoloogia laos”= Lao kohta/Üle ladude.

Kronoloogia funktsiooni saad kasutada FIFO/LIFO väärtuste täpsuse tagamiseks, nõudes laotoimingute sisestamist kuupäevaliselt õiges järjekorras. Kui see funktsioon on kasutusel, ei luba programm kinnitada laotoimingut (Laosissetulekut, Lähetust, Laoliikumist, Tagastatud kaupa või Laomahakandmist), kui vastavas registris eksisteerib varasema Kande kuupäevaga kinnitamata toiminguid või hilisema Kande kuupäevaga kinnitatud toiminguid. FIFO kulumudeli puhul on soovitatav see valik märkida.

Märgi valik “Üle ladude”, kui soovid, et kronoloogiat jälgitaks kõigi laotoimingute puhul.
Märgi valik “Lao kohta”, kui soovid jälgida kronoloogiat vaid uuel laotoimingul kasutatud Lao puhul.

Kronoloogia jälgimise saad konkreetse Lao jaoks välja lülitada, märkides valiku “Ignoreeri kronoloogiat” vastava Lao kaardil.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus