Leia vastused

Mida tähendab Simulatsiooni B.osal väli “Hetkeseis”?Uuendatud 10. veebruar 2021

Saad määrata simulatsiooni rea hetkeseisu (kasuta Ctrl+Enter) ehk kas sellest reat on finantskanne koostatud või mitte.
Valides juba simulatsiooni päises Hetkeseisu kehtib see kõikidele ridadele ühtemoodi. Kui ridadel (B. lehel) on valitud “Vaikimisi“, siis kasutab programm päises määratud valikut. Igal real saad siiski vajadusel Hetkeseisu ise muuta.

Aktiivne

Simulatsioonireast saab koostada finantskande. Sellise seisundiga Simulatsioonid saad kaasata ka Finantsi aruannetesse.

Üle kantud

Sellisest simulatsioonireast on juba Kanne koostatud. Selline seisund antakse simulatsioonireale automaatselt nii Koosta menüü funktsiooniga ‘Koosta kanne’ kui hooldusfunktsiooniga ‘Koosta perioodilised kanded’ kasutades. Sellist rida enam uuesti kandele ei kaasata. Kui soovid seda uuele kandele kaasata, pead seisundi tagasi “Aktiivseks” muutma jälgides, et tulemuseks oleks tasakaalus kanne. Sellise seisundiga simulatsiooniridu ei saa kaasata Finantsi aruannetesse.

Ära kasuta

Kui sa ei soovi, et teatud simulatsiooniridadest kandeid koostataks, vali selle seisundiks ‘Ära kasuta’. Kui simulatsiooni kõigi ridade seisund ei ole ‘Ära kasuta’, jälgi, et tulemuseks oleks tasakaalus kanne. Sellise seisundiga simulatsiooniridu ei saa kaasata Finantsi aruannetesse.

Aastalõpu 1, Aastalõpu 2

Need seisundid on väga sarnased seisundile ‘Aktiivne’, selle erinevusega, et erinevate seisunditega simulatsiooniridu saab kaasata või välja jätta Käibeandmikust ja Pearaamatu aruandest. Kõigisse muudesse aruannetesse kaasatakse need vaikimisi, kui oled märkinud vastava valiku.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus