Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 21. veebruar 2023

Mida tähendavad Tootmise kaardil valikud Koostatud, Tühistatud, Alustatud, Lõpetatud?

Komplekterimise moodulis on Tootmise kaardil näha hetkeseis. Tootmise kaart saab korraga olla vaid ühes seisus (viiest võimalikust). Neid staatuseid saab kasutada aruandluses.

Koostatud
Kui sa koostad uue Tootmise kaardi, siis on see automaatselt märgitud “Koostatuks“. Tootmiste sirvi aknas ei ole ainult Koostatud kaartidel mingit märget näha.

Tühistatud
Kui koostad Tootmise kaardi kogemata või tootmine tühistatakse enne lõpetamist, siis peaksid muutma Tootmise kaardil staatuse “Tühistatud”. Kui märgid Tootmise tühistatuks ja salvestad kaardi, siis seda muuta enam ei saa. Tühistatud tootmise kaartidel on Tootmiste sirvimise aknas näha märget “√”

Alustatud
Kohe kui tootmine algab, tuleb Tootmise kaardil muuta staatus “Alustatuks“. Kui salvestad kaardi, siis uuendatakse alguse kellaaega. Tootmiste sirvimise aknas on Alustatud kaartidel märge “-” . Sõltuvalt “Lausendamine, tootmine” seadistusest koostatakse selle hetkeseisu märkimisel finantskanne.

Lõpetatud
Märgi see valik, et kinnitada tootmise edukat lõpetamist ja et valmistoode on loodud. Salvestamise hetkel suurendatakse valmistoote koguses ja väärtuses laoseisu, ning laoseis väheneb komponentide võrra. Lõppaeg uueneb samuti automaatselt. Kui tootmise kaart on Lõpetatud ja salvestatud, siis seda enam muuta ei saa. Lõpetatud tootmised on sirvimise aknas märkega “√”

Kui soovid, et programm ei lubaks komponente kasutada rohkem kui laoseisus, siis märgi Laoseadistuses valik “Luba lähetada rohkem kui laos=EI”. Sellisel juhul ei lase programm tootmise kaarti märkida Lõpetatuks ega salvestada.

Lõpetatud märkimisega tekib automaatselt ka finantskanne Finants moodulisse.

Lõpetatud, aga praak
Märgi see valik, kui tootmine sai valmis, aga valmistoode ei ole sobiv mingil põhjusel. Valmistoote kogused muutuvad tootmise kaardil nulliks (“Välja“).
Lisaks pead määrama põhjuse, enne kui saad salvestada kaardi. Kui oled selle valiku teinud ja salvestanud kaardi, siis ei saa kaarti enam muuta.  Tootmiste sirvimise aknas on juures märge “√”

Vaata ka VIDEOT

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Lippude tootmine kiireks ja sujuvaks

26. veebruar 2024

Lippude ja tekstiiltoodetega… Loe edasi

Excellent Business Forum – kergitame saladusloori sündmuse osas!

21. veebruar 2024

Eelmisel aastal alguse saanud uus… Loe edasi

Seadmete hooldusprotsessid lihtsaks!

21. veebruar 2024

Standard Books äritarkvara… Loe edasi