Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 19. jaanuar 2021

Milleks kasutatakse hooldust “Arvuta tellimused ümber”?

Kui programmis tekib olukord, kus peale Lähetuse kinnitamist või peale Müügiarve kinnitamist ei uuene info tellimuse peal või on koguste info vale, siis soovitame kasutada hooldusfunktsiooni “Arvuta tellimused ümber” (moodul Müügihaldus – Funktsioonid – Hooldus).
Tegemist on funktsiooniga, mis arvutab üle tellimusega seotud kogused andmebaasi vaheregistrites. See võib olla vajalik juhtudel, kui mõni tellimusega seotud dokument on kustutatud või pole järgitud kasutusjuhiseid.

Määra hoolduse aknas Tellimuse number (või Tellimuste numbrite vahemik), mida soovid parandada ja vali, kas muudetakse Lähetatud ja/või Arvega kogus.
Tellimuse numbri asemel võid valida ka konkreetse Artikli (ctrl+enter). Sellisel juhul käib hooldus läbi kõikide tellimuste read, mille peal eksisteerib see artikkel.

Funktsiooni käivitamiseks klõpsa Käivita.

NB! Ära muuda selle funktsiooniga koguseid Tellimustel, mille kohta on arved juba koostatud hooldusfunktsiooniga “Koosta koondarved“. Sellise arve peal ‘Tunnuste’ lehel ei ole näidatud, millisest Tellimusest see koostati ja funktsioon ei leia seda Tellimust arvega koguse muutmisel. Samuti ole tähelepanelik selle funktsiooni kasutamisel Tellimuste kohta, millel on kasutatud operatsioonide menüü funktsiooni “Märgi arve koostatuks”. Selliste Tellimuste kohta arveid ei ole ja seega funktsioon neid ka ei leia.

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Digisillad tulevikku: digitaliseerimine ja andmevahetus

21. mai 2024

MKM digimajanduse osakonna juhataja võttis… Loe edasi

Milline on raamatupidamise tulevik?

16. mai 2024

Ärigeenidega Ksenija Germ töötab raamatupidajana… Loe edasi

Raamatupidamisprogramm raamatupidajale

15. mai 2024

Excellenti raamatupidaja Marianne Reinsoo… Loe edasi