Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Palk> Seadistused> Seadistus “Töötaja TMV miinimumi summa”

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 02. jaanuar 2024

Seadistus “Töötaja TMV miinimumi summa”

Moodul Palk > Seadistused > Töötaja TMV miinimumi summa

Palga mooduli seadistust “Töötaja tulumaksuvaba miinimumi summa” kasutatakse siis, kui Töötaja on avalduses märkinud maksuvaba tulu summaks mõne muu summa, mis erineb seadusega lubatud maksimaalsest maksuvabast tulust. Iga Töötaja kohta tuleb täita eraldi kaart.
Siin seadistus tuleb täita enne uute palgaarvestuse kaartide koostamist. Kui töötajale ei koostata siin seadistuse kaarti või see on täitmata, kasutab programm vastavalt seadusele üldist maksuvaba tulu summat, mis võetakse Palga mooduli seadistuses “Tulumaksuvaba miinimumi summa”.

2018. aastast muutus tulumaksuvaba miinimumi arvestus nii, et see hakkas sõltuma inimese sissetulekust:
– Kuni 1200 eurose bruto kuupalgani on alates 01.01.2023 tulumaksuvaba miinimum 654 eurot;
– üle 2100 eurose brutopalga puhul on tulumaksuvaba miinimum 0;
– 1200-2100 eurose brutopalga puhul arvutatakse tulumaksuvaba miinimum (MVT) valemiga: MVT = 654 – 654/900*(BRUTO-1200).

NB! Kui Töötaja on avaldanud soovi mitte arvestada TMVM summat, siis Töölepingul tuleb eemaldada valik “Arvesta tulumaksuvaba miinimum summat” ning 0 summaga “Töötaja TMV miinimumi summa” kaarti koostada ei tule.

Vaata seadistuse videot SIIT


Number – kaardi järjekorra number.

Lepingu nr –töölepingu number (kasuta Ctrl+Enter).

Töötaja kood – väli täidetakse automaatselt Töölepingu valimisel.

Eesnimi – Töötaja eesnimi, väli täidetakse automaatselt Töölepingu valimisel.

Perenimi – Töötaja perenimi, väli täidetakse automaatselt Töölepingu valimisel.

Alguskuupäev – sisesta kuupäev, millest alates kehtib veerus “Summa” määratud TMV summa.

Lõpukuupäev – sisesta kuupäev, milleni kehtib veerus “Summa” määratud TMV summa. Kui lõpukuupäev ei ole teada, siis võid lahtri tühjaks jätta.

Summa – sisesta TMV miinimumi summa, mille kohta Töötaja on avalduse teinud. Sisesta summa 0 – 654€ vahel.


NB! Kui Töötaja soovib näiteks aasta keskel muuta tulumaksuvaba miinimumi (TMVM), tuleb siin seadistus muuta enne palga arvestuse kaartide koostamise hoolduse käivitamist. Alati lisa uuele reale uus kuupäev ja uus summa.

Kui Töötaja on avaldanud soovi mitte arvestada TMVM summat, siis töötaja Töölepingul tuleb eemaldada valik “Arvesta tulumaksuvaba miinimum summat” ning 0 (null) summaga “Töötaja TMV miinimumi summa” kaarti koostada ei ole vaja.

Maksimaalne määr tuleb lisada Palga mooduli seadistuses “Tulumaksuvaba miinimumi summa”. Sinna tuleb märkida, et alates 01.01.2023 on üldine TMV min. summa kuus 654€.


Tulumaksuvaba miinimumi summa vanaduspensionäridele:

Alates 01.01.2023 kehtib vanaduspensioniikka jõudnud inimestele eraldi  maksuvaba tulu liik, mis rakendub automaatselt. Töötaja peab tegema maksuvaba tulu summa kohta avalduse kuna suure tõenäosusega rakendub maksuvabastus juba saadavale pensionile.

Kui Standard Booksi Palga moodulis on Töölepingu kaardile märgitud linnuke “Vanaduspensionär”, siis rakendub sellele töötajale automaatselt uus maksuvaba tulu liik vanaduspensionäridele. Erinevus üldise maksuvabastusega on see, et vanaduspensionäri puhul maksuvaba summa ei vähene vastavalt sissetulekule vaid on iga kuu sama sõltumata saadud tasudest.
NB! Maksuvabastuse rakendamiseks tuleb täita kindlasti Palga mooduli seadistus “Töötaja tulumaksuvaba miinimumi summa“.

Kui linnuke “Vanaduspensionär” on märgitud, siis programm kontrollib kas töötajale on koostatud “Töötaja TMV miinimumi summa” seadistuses oma kaart.
– Kui seal kaarti koostatud ei ole, siis tulumaksuvaba summa on 0. Kui kaart on koostatud, aga arvestuse perioodis pole märgitud summat, siis tulumaksuvaba summa on 0.
– Kui kaart on koostatud, aga summa on näiteks 700, siis programm võrdleb seda summat seadistusest “Tulumaksuvaba miinimumi summa” veerust “TMV min summa VP” (776 €).
– “Kui “TMV min summa VP” antud perioodil on väiksem kui “Töötaja TMV miinimumi summa” kaardil, siis võetakse arvesse seadistuses “Tulumaksuvaba miinimumi summa” märgitud summa.

Alguskuupäevaks saab määrata kas kalendriaasta esimese päeva (01.01.202x) või töölepingu alguskuupäeva, mis ei ole varasem kui 01.01.202x. Programm kontrollib alguskuupäeva välja täitmist: kui kuupäev on vale, siis kaarti ei salvestata ning programm kuvab hoiatuse: “Alguskuupäev peab olema 1. jaanuar või töölepingu alguskuupäev.

Aastal 2024 on igakuine maksuvabastus vanaduspensionäridele 776 EUR. Selle jaoks tuleb lisad uus rida seadistusse moodulis Palk > Seadistused > Tulumaksuvaba miinimumi summa


 

 

(tulumaksuvaba miinimum, tulumaksuvabamiinimum, tmv, tmvm tmv2024, tmv 2024)

Sind võivad huvitada ka need artiklid:

Seadistus “Tulumaksuvaba miinimumi summa”

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

E-arvete hirmud ja võidud

23. juuli 2024

Riigi soov oleks juba järgmise… Loe edasi

Ehitusprojekti kuludest alati korrektne finantsülevaade Bauwisega!

19. juuli 2024

Ehitusprojektidega tegelejad teavad, kui oluline… Loe edasi

Flow Finance’i jaoks on Standard Books alati esimene valik!

19. juuli 2024

Raamatupidamisteenust pakkuva Flow Finance´i jaoks… Loe edasi