Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 25. jaanuar 2024

Seadistus “Ühikud”

Siia sisesta oma firmas kasutatavad transpordi- ja hinnaühikud (nt üksikud Artiklid, paarid ja tosinad). Seejärel saad igale Artiklile määrata põhi- ja teisese Ühiku järgnevalt:

 • Artiklikaardi Hindade osal on Ühiku väli. Kõik hinnad on antud seal määratud koguse kohta. Näiteks kui Artiklit ostetakse ja müüakse kaheteistkümnelistes kastides, pead selle Artikli Ühikuks määrama Tosin. Kui Artikliga teostatakse toiminguid (nt kaasatakse see Ostutellimusele, Laekumisele või Arvele), on Koguseks see Ühik. Näiteks kui Arve Kogus on 2, tähendab see kahte kaheteistkümnelist kasti. Samuti on Artikli Baas- ning Ostuhind toodud selle Ühiku kohta. Näiteks kui Baashind on 85.00, tähendab see, et 85.00 on kaheteistkümnese kasti hind.
 • Artiklikaardi Lao osal on väljad Ühik 2 ja Ühiku koefitsient. Neid kasutatakse osades Lao mooduli aruannetes selliste Artiklite puhul, mille Koguseid näidatakse erinevates Ühikutes. Näiteks kui mingi vedeliku põhiühik on liiter, aga sa soovid teada varude taset nii liitrites kui gallonites. Sellisel juhul määra Ühikuks 2 gallon ning Ühiku koefitsiendiks on liitrite ja gallonite omavaheline suhe.

Moodul Müügiarved > Seadistused > Ühikud

Seadistuse valimisel avaneb aken Ühikud: Sirvi, milles näed eelnevalt sisestatud Ühikuid.
Olemasoleva kaardi muutmiseks tee soovitud real hiirega topeltklõps. Uue lisamiseks vali Koosta menüüst Uus.

Kood
Anna Ühikule kordumatu kood. See võib koosneda kuni viiest tähemärgist, kusjuures kasutada võib nii numbreid kui tähti.

Nimetus
Sisesta Ühiku nimetus, mida näed aknas Ühikud: Sirvi ja Ctrl-Enter nimekirjas.

Koguse faktor
See väli lubab Sul müüa Artiklit, kasutades Artiklikaardi Hindade osal määratust erinevat Ühikut. Siin registreeritakse selle Ühikukaardi ja Artiklikaardil määratud põhiühiku vaheline suhe. Näiteks kui Ühikukaart tähistab tosinat, on Koguse koefitsient 12, kuna tosin on 12 üksikut Artiklit.

Siia sisestatud informatsioon on abiks, kui sisestad Arveid (E osal), Tellimusi (H osal) ja Pakkumisi (E osal). Näiteks müüakse teatud Artiklit tavaliselt üksikuna. Kui Sa müüd 12 sellist Artiklit, sisesta Arve E osa Ühiku väljale Tosin ning Koguse väljale 2. Ühiku koefitsient muudab A osal Koguse 24-ks (st 2 x 12) ning vastavalt muudetakse ka hindasid.

Mahu/kaalu faktor
Seda välja kasutatakse Artiklite, millele on määratud antud Ühik, tiheduse ja kaalu arvutamisel. Näiteks kui Mahu/kaalu faktor on 3, on Artikli tihedus 3 ja kaal Artikli kolmekordne maht.

Suuruse sisestus (Kõik/Ühemõõtmeline/Kahemõõtmeline/Kolmemõõtmeline)
See toimib koos valikutega “Kontrolli mõõtude sisestamist artiklil” ja “Arvuta kogus” Loe valikutest järgnevalt täpsemalt.

Kontrolli mõõtude sisestamist artiklil

Artiklikaardil (vahelehel “Laohaldus“) on väljad Artikli laius, Kõrgus ja Sügavus. Antud valikutega saad määrata, kas selleks, et Artiklikaarti saaks salvestada, peab olema sisestatud väärtused kas ühele, kahele või kõigile nendele väljadele.

Näiteks soovid, et Artiklile oleks sisestatud kaks mõõtu. Märgi valikud “Kontrolli mõõtude sisestamist artiklil” ja “Kahemõõtmeline“. Kui üritad salvestada Artiklit ühe või kolme mõõtmega, annab programm veateate. Artiklikaardi saad salvestada ilma ühtegi mõõdet määramata.

Laiuse, Kõrguse ja Sügavuse väljad on samuti Arvete, Tellimuste, Pakkumiste, Lähetuste, Laosissetulekute ja Tootmiste Artiklite kaardi tabelis. Valik Kontrolli mõõtude sisestamist artiklil tagab, et nendele kaartidele saaks määratud vajalik hulk mõõtmeid.

Arvuta kogus
Arvete, Tellimuste, Pakkumiste, Lähetuste, Laosissetulekute ja Tootmiste sisestamisel saad määrata kas ostetud või müüdud Laiuse, Kõrguse ja Sügavuse ning lasta arvutada Kogus automaatselt, korrutades need mõõdud omavahel. Seda võimalust saab kasutada näiteks Artiklite puhul, mida müüakse pindala järgi.

Artikli seadistustes valiku Luba koguse arvutamist. Seejärel märgi valik Arvuta kogus igal soovitud Ühikul. Sel viisil ostetud või müüdud Artiklitele pead määrama ühe nendest Ühikutest: seda funktsiooni ei saa kasutada Artiklite puhul, millele ei ole Ühikuid määratud.

Valik “Kontrolli mõõtude sisestamist artiklil” ülalpool määrab ära, kuidas Kogust arvutatakse. Näiteks, kui oled märkinud valiku Kahemõõtmeline, saadakse Kogus vaid Laiuse ja Kõrguse korrutamisel (st mitte Laiuse ja Sügavuse või Kõrguse ja Sügavuse korrutamisel).

“Suuruse sisestus” valik eespool määrab ära, kuidas Kogus dokumentidel arvutatatakse:
ÜhemõõtmelineKogus kopeeritaks  lahtrist Laius.
KahemõõtmelineKogus arvutatakse, korrutades Laius ja Kõrgus.
Kolmemõõtmeline – Kogus arvutatakse, korrutades Laius, Kõrgus ja Sügavus.

Keel, Tekst
Tabelit kaardi allosas kasutatakse Ühiku kommentaari tõlgete sisestamiseks, mis prinditakse Tellimuste, Pakkumiste, Ostutellimuste ja Arvete dokumentidele. Esimeses tulbas määra Ctrl-Enterit kasutades Keel ning teise tulpa sisesta vastav tõlge. Kohalikku Keelt pole tabelisse vaja sisestada.

Kui Tellimusele, Pakkumisele, Ostutellimusele ja Arvele on Keel määratud, sõltub sellest kasutatav tõlge. Kui Keelt määratud ei ole, prinditakse Teksti väljale sisestatud kommentaar.


KOGUS 2 TRÜKKIMINE DOKUMENTIDELE

Kui soovid Lähetuse(saatelehe) dokumendile kuvada Ühik 2 kogust kokku, siis lisa Lähetuse dokumendimallile väli “Kogus 2 kokku, summeritud” või “Kogus 2 kokku“. Ühik 2 kogus kokku kuvatakse läbi Ühiku koefitsendi, mis võetakse Lähetuse dokumendi ridadelt C- vahelehelt(väli ”Koef”). Artikli kaardil peab olema täidetud alternatiivne ühik (”Ühik 2” ja ”Ühiku koefitsent”).

Uue välja lisamine dokumendimallile:

 1. Leia ja ava dokumendimall, mida soovid muuta (moodul Üldine > Registrid > Dokumendimallid). Jäta aken avatuks vaikimisi A4 suuruses, mitte üle ekraani.
 2. Vali operatsioonide menüüst “Info“. Määra Dokumenditüüp = 0 (null). Salvesta.
 3. Osuta malli üleval ääres nupule VÄLI.
 4. Vali uue lahtri asukoht dokumendimallil ja lohista hiirega sobiva suurusega kast. Avaneb dialoogiaken “Väli”.
  Välja nimi” – vali Ctrl+Enter klahvikombinatsiooniga nimekirjas “Kogus 2 kokku, summeritud” või “Kogus 2 kokku”.
  Rea kõrgus” – määra reakõrgus pikslites, tavaliselt 12.
  Formaat” = Päis
 5. Salvesta aken.
 6. Salvesta dokumendimall.

Sind võivad huvitada ka need artiklid:

Kuidas määrata artiklile kaks erinevat ühikut?

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Booksi versiooniuuendus, kevad 2024

22. aprill 2024

Standard Booksil on valminud uus versioon… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

18. aprill 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Flow Finance’i jaoks on Standard Books alati esimene valik

18. aprill 2024

Raamatupidamisteenust pakkuva Flow Finance´i jaoks… Loe edasi