Leia vastused

Serverprogrammi taaskäivitamine/restart (pilveteenuse kasutajale)Uuendatud 07. juuni 2022

Mõnikord tekib vajadus peale seadistuse või toimingu tegemist serverprogramm taaskäivitada. Pilveteenuse kasutaja otse serverile ligipääsu ei oma, kuid vastavate õigustega kasutaja saab seda teha oma töökoha arvutis.

Vali moodul Tehnika > Funktsioonid > Hooldus > “Saada süsteemi teade”.
See funktsioon on mõeldud selleks, et teavitada kõiki teisi programmi kasutajaid lühiteatega enne taaskäivitamist. Näiteks, kui plaanid serverprogrammi taaskäivitada, sisesta “Teade” lahtrisse oma lühiteade (näiteks: “Raamatup serveri restart 5 min pärast“). See teade ilmub kõikidele kasutajatele, kellel on Standard Books programm oma arvutis hetkel lahti.

Kui soovid, et serverprogramm teeks automaatselt taaskäivituse/restardi 5 minuti pärast, siis sisesta lahtrisse “Aega sulgemiseni (min.)” number 5 ja vajuta Käivita.

Kui soovid ise kontrollida, kes kasutajatest on veel programmis sees, siis kasuta Üldises moodulis seadistust “Aktiivsed kasutajad” (vaata videot SIIT).

Enne restardi toimumise aega tuleb kõikidel kasutajatel programmist väljuda. Väljumine ennetab olukorda, kus programm jääb taustale tööle ja ei ole võimalik siseneda.

Alates Books 8 versioonist on võimalik kasutusele võtta ka uus iseteeninduse keskkond MyStandard, kus saab severprogrammi tööd ise vajadusel peatada või taaskäivitada.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus