Kättetoimetatavaid määrusi kuvatakse edaspidi e-äriregistrisse sisse logides

Alates septembrist saavad isikud kõik oma trahvihoiatused, trahvid ja muud registriosakonna poolt kättetoimetamist vajavad määrused kätte  e-äriregistri kaudu siis, kui nad sinna sisse logivad. Nii kaob ära võimalus registriosakonna nägemisulatusest välja hiilida ja soovimatuid trahvi- või muid pabereid vältida. 

„Justiitsministeerium ning kohtute registriosakond on viimasel ajal seisnud selle eest, et järelevalve, näiteks majandusaasta aruannete esitamise üle, oleks varasemast parem. Õigeaegse aruandluse huvides anti äriregistrit pidavale Tartu maakohtule järelevalve- ja teavitustöö tugevdamiseks lisarahagi,“ ütles justiitshalduspoliitika asekantsler Viljar Peep. 

„Palume aruandekohuslastel, kes ei ole veel esitanud puuduvaid aruandeid, teha seda esimesel võimalusel. Aruannete mitteesitamisel ootab hilinejaid trahvimenetlus,“ lisas Peep.

Kui varem tehti näiteks majandusaasta aruande õigeks ajaks esitamata jätmise eest ligikaudu paarsada trahvi aastas, siis sel aastal tehti neid 5000, trahvihoiatusi läks välja koguni 24 000.

„Registrimenetluse üks suuremaid probleeme on see, et vajalike määruste kättetoimetamine nii füüsilistele kui juriidilistele isikutele pole sujuv. Muudatuse kaudu jõuame ka nendeni, keda praegu on väga raske kätte saada või kes ei soovi registriosakonnale kättesaadavad olla,“ rõhutas Peep.

Uus funktsionaalsus e-äriregistris sarnaneb avaliku e-toimiku omale, kus keskkonda sisse loginule kuvatakse kõik talle kättetoimetamist vajalikud määrused, sealhulgas ka trahvid ja trahvihoiatused.

Selline muudatus aitab kindlasti e-äriregistri andmete kvaliteedi parandamisele kaasa, kuna kättetoimetamise tõhustamisel võib eeldada, et edaspidi on ka andmed korrektsemad.

Allikas: Justiitsministeerium

 

Tekkis huvi?

Kristi Piper - projektijuht
Kristi Piper
projektijuht

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu andmed on saadetud.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.