Leia kiirelt!

Failide automaatse impordi seadistamineUuendatud 04. mai 2021

Tekstifaile on võimalik andmebaasi importida automaatselt. Selleks tuleb failid eelnevalt laadida pilveserverisse. Kui kasutad Excellenti pilveteenust, siis võta ühendust konsultantidega, et kokku leppida failide saatmise tingimused.

Juhiseid, et automaatne import toimiks:

1. Serverprogrammi kataloogi sees peab olema alamkataloog nimega “Import“. Pilveteenuse kasutamisel pöördu konsultantide poole.

2. Ava Üldises moodulis seadistus “Valikulised võimalused” ja märgi valik “Automaatne import Import kataloogist“.

3. Tee serverprogrammile taaskäivitus. Pilveteenuse kasutamisel kasuta seda juhist SIIN.

4. Kui eelnevad punktid tehtud, siis iga fail, mis saabub “Import” kausta,  imporditakse automaatselt, tavaliselt mõne minuti jooksul. Peale importimist fail kustutatakse automaatselt. Kui korraga satub “Import” kausta palju faile, siis need imporditakse failinimede tähestikulises järjekorras.
Failid peavad olema tekstifaili TXT laiendiga ja Standard Books (HansaWorld) standardformaadis.

Automaatne import saab toimuda samal ajal kui teised kasutajad programmis sees on, kuid ainult sellisel tingimusel, et keegi ei muuda mingit olemasolevat kaarti või seadistust impordi ajal (akna üleval ääres on tekst “Muuda“). Kui toimub faili import, siis kasutajad ei saa samal hetkel tööd teha. Sellepärast on mõistlikum importida üksikuid väikseid faile, mitte ühte mahukat.

Kui andmebaasis on rohkem kui 1 ettevõte, siis imporditavas failis saab määrata, millisesse ettevõttesse tuleb andmed importida. Selleks peab imporditavas tekstifailis olema esimesel real:
compnr x

format
1 44 1 0 1 44
codepage UTF-8

…kus x on ettevõtte järjekorranumber Ettevõtete registris (NB! mitte kood). Näiteks, kui teie andmebaasis on ettevõtted koodidega 1, 3, 5, 7, 9 ja failis x=3, siis andmed imporditakse ettevõttesse koodiga 5, sest see on järjekorras kolmandal kohal. “compnr” ja x eraldamiseks tuleb kasutada Tab. “compnr” ja “format” ridade vahe peab olema vähemalt üks tühi rida.

 

(importfaili, import fail, faili importimine)

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus