Leia vastused

Globaalse kasutaja seadistamineUuendatud 29. detsember 2022

Globaalse kasutaja funktsioon lihtsustab kasutaja sisenemist programmi ja on vajalik kui andmebaasis on palju ettevõtteid. Ilma Globaalse kasutajata tuleb igasse ettevõttesse eraldi luua kasutajanimi, millega sellesse ettevõttesse siseneda saab. Globaalse kasutaja seadistamine annab võimaluse siseneda kõikidesse ettevõtetesse ühe kasutajanime ja parooliga.
Globaalse kasutaja seadistus on andmebaasi ülene, st. seadistamiseks ja kasutamiseks piisab ainult ühes ettevõttes vajalike määrangute tegemine.

Globaalse kasutaja seadistuse aktiveerimiseks:

1. Kontrolli, et vähemalt ühes ettevõttes oleks loodud kasutaja kaart (moodul Üldine -> Isikud), kellele soovid seadistada Globaalse kasutaja õigust.

2. Moodul Üldine -> Seadistused -> Valikulised võimalused. Märgi linnuke “Globaalsed kasutajad“. Salvesta.

3. Moodul Tehnika -> Globaalsed kasutajad. Vajuta Koosta menüüst > Uus.

Kui sul puudub Tehnika moodul valikus, siis LOE SIIT

4. Allkiri – sisesta kasutajanimi (sama mis on loodud Isikud registrisse).

Kasutajagrupp – määra (Ctrl+Enter), milliseid õiguseid soovid kõikides ettevõtetes (näiteks ADMIN). See kasutajagrupp peab olema loodud ja seadistatud igas ettevõttes (Üldine moodul – Seadistused – Kasutajagrupid)
Keel – vali (Ctrl+Enter) kasutaja põhikeel.

E-mail aadress – täida ainult siis kui soovid otse programmist saata e-maile ja Arveid, Pakkumisi või Tellimusi.

Sisenemise e-mail – ainult valideerimise toimingu jaoks ja edaspidiseks programmi sisenemiseks. Valideerimine on vaja teostada ainult üks kord programmi esmasel kasutuselevõtmisel. Valideerimise käigus seotakse iga kasutajaga tema personaalne e-maili aadress (StandardID) ja parool, millega saab edaspidi programmi siseneda. Loe valideerimise kohta SIIT

Isikukood – Vajalik täita KMD INF esitajal ehk kasutaja, kes koostab programmis KMD INF aruannet ja siseneb Maksuameti veebilehele.

5. Määra ettevõtted, kuhu selle Globaalse kasutaja tunnusega saab siseneda.
Koosta” menüüst saad valida:

Lisa kõik ettevõtted” – ridadele lisatakse kõik ettevõtted. Iga ettevõtte rea taga saab määrata eraldi kasutajagrupi õigused antud ettevõttes.
Lisa ettevõtted, kus kasutaja eksisteerib” – ligipääs Globaalsele kasutajale tagatakse ainult nendesse ettevõtetesse, kus eksisteerib antud kasutaja Isiku kaart.

NB! Kui lisad edaspidi uusi ettevõtteid andmbaasile, siis tuleb uus ettevõtte rida lisada ka Globaalse kasutaja kaardile, enne kui saad sellesse siseneda.

Vaata ka veebiseminari videot: VIDEO

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus