Leia kiirelt!

Kuidas kujundatud dokumendimalli saab viia ühest ettevõttest teise?Uuendatud 11. mai 2015

Kui oled kujundanud ühes ettevõttes endale sobiva arve, pakkumise või muu dokumendimalli põhja, siis on võimalik seda kasutada ka teistes ettevõtetes. Valmis dokumendimalli saab eksportida.

Eeltingimused:

– Dokumendimalli on võimalik üle viia sama programmi versioonide vahel või   vanemast versioonist uuemasse. Ära vii uuemas versioonis loodud malli vanemasse programmi versiooni. Programmi versiooninumbrit saad kontrolli menüüst “Info” -> “Info HansaWorld…”.

– Dokumendimalli eksport ja import on võimalik teostada töökohas klientprogrammis, kui samal ajal on programmis sees ainult üks kasutaja, teised kasutajad peaksid programmist selleks hetkeks väljuma.

– Enne malli importimist veendu, et sama koodiga dokumendimalli ei eksisteeri juba. Näiteks, soovid importida malli koodiga ARVE1, aga ARVE1 on standardmall on ees olemas. Siis saad vana põhja eest kustutada (ava mall, vali Kaart menüüst Kustuta)

Valmis dokumendimalli eksport:

1. Sisene programmi selle ettevõtte sisse, millest tahad dokumendimalli eksportida. Vali moodul Üldine -> register Dokumendimallid.

2. Avanenud aknas leia üles vajalik dokumendimall ja jäta meelde selle kood, näiteks ARVE.

3. Vali moodul Integratsioon -> Funktsioonid -> Ekspordid -> Baasregistrid.   (Juhul, kui sul moodulite valikus puudub moodul Integratsioon, siis tutvu juhendiga http://excellent.ee/kkk-otsing/165-andmete-eksport-import/integratsioon/600-kuidas-aktiveerida-integratsiooni-moodulit )

4. Avanenud aknas kirjuta lahtrisse Kood dokumendimalli kood (näiteks, ARVE) ja pane linnuke valiku “Dokumendimallid” ette. Vajuta Käivita.

5. Avanenud “Save As” aknas trüki “File name:” lahtrisse uus failinimi (näiteks, mall.txt). Jäta meelde, millisesse kataloogi salvestad ja vajuta “Save” nupule. Sulge programm.

Dokumendimalli import:

6. Sisene sellesse ettevõttesse, kuhu tahad dokumendimalli importida.

7. Vali moodul Üldine -> Funktsioonid -> Impordid -> “Manuaale, faili otsing”.

8. Avanevas “Open” aknas leia üles eelnevalt loodud fail (meie näites, mall.txt). Tee faili hiirega topelt-klik või vajuta “Open”. Dokumendimall imporditakse.

Kontrolli, kas soovitud dokumendimall ilmus Üldises moodulis registrisse Dokumendimallid.

Kontrolli, kas uus dokumendimall on seotud ka vastava dokumendi kirjeldusega (näiteks, arved). Seda saad teha nii:

ava moodul Müügireskontro -> ikoon Dokumendid -> aktiveeri rida “Arved” -> vali Operatsioonid(rattakese) menüüst -> Kirjelda dokument.  Avanenud aknas “Dokumendimall” lahtris vali Ctrl+Enter’iga õige dokumendimall (näiteks, ARVE). Salvesta seadistus.

Märksõnad:
Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus