Leia vastused

Kuidas kujundatud dokumendimalli saab viia ühest ettevõttest teise?Uuendatud 20. jaanuar 2022

Kui oled kujundanud ühes ettevõttes endale sobiva arve, pakkumise või muu dokumendimalli põhja, siis on võimalik seda kasutada ka teistes ettevõtetes. Dokumendimalli on võimalik ettevõttest eksportida tekstifailiks, mida on võimalik omakorda importida teise ettevõttesse. Toimingut on võimalik teha ka kasutaja töökohas klientprogrammis.

Eeltingimused:

– Dokumendimalli on võimalik üle viia sama programmi versioonide vahel või  vanemast versioonist uuemasse. Näiteks: 8.5 -> 8.5 või
8.4 -> 8.5.  Ära vii uuemas versioonis loodud malli vanemasse programmi versiooni! Programmi versiooninumbrit saad kontrollida menüüst “Info” -> “Info Standard Books…“.

– Dokumendimalli eksport ja import on võimalik teostada töökohas klientprogrammis, kui samal ajal on programmis sees ainult üks kasutaja, teised kasutajad peaksid programmist selleks hetkeks väljuma.

– NB! Kui sa pole toimingut varem teostanud iseseisvalt, koosta enne alustamist andmebaasist tekstikoopia (loe SIIT)

Valmis dokumendimalli eksport:

1. Sisene programmi selle ettevõtte sisse, millest tahad dokumendimalli eksportida. Vali moodul Üldine -> register Dokumendimallid.

2. Avanenud aknas leia üles vajalik dokumendimall ja jäta meelde selle kood, näiteks ARVE.

3. Vali moodul Integratsioon -> Funktsioonid -> Ekspordid -> Baasregistrid.  Juhul, kui sul moodulite valikus puudub moodul Integratsioon, siis loe SIIT.

4. Avanenud aknas kirjuta lahtrisse Kood dokumendimalli kood (näiteks, ARVE) ja pane linnuke valiku “Dokumendimallid” ette. Vajuta Käivita.

5. Avanenud “Save As” aknas trüki failinimi (näiteks, mall.txt). Jäta meelde, millisesse kataloogi salvestad ja vajuta “Save” nupule. Sulge programm.

Dokumendimalli import:

6. Sisene sellesse ettevõttesse, kuhu tahad dokumendimalli importida.
6.1. Enne uue malli importimist veendu, et sama koodiga dokumendimalli ei eksisteeri juba (moodul Üldine – Registrid – Dokumendimallid). Näiteks, kui soovid importida malli koodiga ARVE1, aga ARVE1 on juba ees olemas. Siis võid vana malli eest kustutada (ava mall, vali Kaart menüüst Kustuta).

7. Vali moodul Üldine -> Funktsioonid -> Impordid -> “Manuaale, faili otsing“.

8. Avanevas “Open” aknas leia üles eelnevalt loodud fail (meie näites, mall.txt). Tee faili hiirega topelt-klik või vajuta “Open“. Dokumendimall imporditakse.

Kontrolli, kas soovitud dokumendimall ilmus Üldises moodulis registrisse Dokumendimallid.

Kontrolli, kas uus dokumendimall on seotud ka vastava dokumendi kirjeldusega (näiteks, arved). Seda saad teha nii:
– ava moodul Müügireskontro -> ikoon Dokumendid
– aktiveeri rida “Arved
– vali operatsioonide (rattakese) menüüst -> Kirjelda dokument
– avanenud aknas “Dokumendimall” lahtris vali (ctrl+enter) õige dokumendimall (näiteks, ARVE).
– Salvesta seadistus.

Vaata ka VIDEOT

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus