Leia vastused

Kas müügitellimusest peab alati lähetuse koostama, et saaks arvet teha?Uuendatud 06. aprill 2017

Müügitellimustest koostatavatele müügiarvetele kaasatakse tavaliselt vaid artiklid, mille kohta on eelnevalt kinnitatud Lähetused. See tähendab, et enne arve koostamist tuleb tellimusest koostada lähetus ja see kinnitada.

See ei ole vajalik, kui tellimusel ei kasutada Laoartikleid või Struktuurartikleid (st tegelikkuses kaupa laost ei lähetata). Tellimusel on ainult tavalised artiklid või teenused. Kui soovid sellistest Tellimustest ilma lähetuseta arveid koostada, märgi Logistika mooduli seadistuses “Laoseadistused” valik “Automaatne lähetus tavalisetele ja teenusartiklitele”.

Kui see valik on märgitud ning müügitellimusel esineb artikleid tüübiga Tavaline või Teenus, sisestub väljadele “Lähetustel” ja “Lähetatud” automaatselt tellitud kogus Tellimuse salvestamisel. Tavalisi ja Teenusartikleid seega tellimustest koostatud lähetustele ei kaasata. Kui tellimus on salvestatud, ei saa enam ka tellitud kogust muuta.
Kui kasutad seda valikut, jälgi, et sa ei koosta kogemata teenuste eest enneaegselt arveid tellimustele, millel leidub ka Laoartikleid.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus