Leia vastused

Kuidas parandada valesti sisestatud laosissetulekut?Uuendatud 23. märts 2023

Kui laosissetulek on juba kinnitatud, siis seda dokumenti lihtsalt parandada ei saa. Laosissetuleku parandamise viis sõltub mitmest nüansist. Kui laosissetulekule sisestati ekslikult vale hind, siis laosissetuleku parandamine saab toimuda kahel viisil:

1) Kui ettevõttes on kasutusel FIFO kuluarvestuse meetod.
1.A. Eeldusel, et vale hinnaga kaupa pole veel müüdud ega Lähetatud. Võid vale laosissetuleku tühistada:
vajuta valesti sisestatud rea numbrile, nii et terve rida läheb aktiivseks ning vajuta Backspace klahvi. Punane joon ilmub rea peale.
Seejärel saad uue laosissetuleku koostada. Vale laosissetuleku tühistamisel tühistab programm automaatselt ka finantskande.
NB! Kui laosissetulekul on täidetud ka Transport, siis tuleb finantskanne käsitsi kustutada.
Vaata ka VIDEOST

Kui enne viimast laosissetulekut oli artikli laoseis 0, siis võid tühistamise asemel ka vale laosissetulekuga sisse võetud artiklid ja samad kogused maha kanda laomahakandmisega. Seejärel teha uue laosissetuleku õige hinnaga.

1.B. Kui vale laosissetulekuga kaup on juba müüdud või Lähetatud, siis tühistamist kasutada ei saa.
Kui eelnevalt oli laos sama artiklit veel teise hinnaga, siis selleks, et kauba FIFO järjekord saaks õigeks, tuleb programmis konkreetse kauba laoseis korraks tühjaks kanda. Väljasta aruanne Laoseis detailse vaatega, fikseeri kauba laoseis kokku ja tee laomahakandmine kogu lao kogusele nii, et selle kauba kogus laos oleks null. Seejärel koosta uus laosissetulek ja võta kaubad tagasi lattu samas järjekorras nagu enne ja õige hinnaga.

Kui eelnevalt oli laos erinevatest partiidest eri hindadega kaupa, siis tuleb laoseisu taastamiseks sisestada mitu erinevat laosissetulekut, samas järjestuses nagu need varasemalt lattu võeti. Iga sissetuleku peale määra vastav sisseostu hind.

2) Kui ettevõttes on kasutusel kaalutud keskmise kuluarvestuse meetod.
Kui eksisid hinnaga, siis koosta “Lao ümberhindluse” dokument, millega saad selle artikli ostuhinda muuta, ilma et peaksid tegema laomahakandmise ja laosissetuleku.  Kui eksisid algselt kogustega või kuupäevaga, siis nüüd saad koostada uue Laosissetuleku.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus