Leia vastused

Kuidas programm seob imporditud tasumised õigete ostuarvetega?Uuendatud 15. august 2023

Selleks, et Standard Books programm aru saaks, milline ostuarve tasuti pangas, kontrollib programm andmeid tasumiste importimise hetkel järgmiselt:

1. Kontakti viitenumber
Tarnijapõhine viitenumber peab olema täidetud iga tarnija Kontakti kaardil (väli “Reg.nr. 2“).
Viitenumbrid saad kõigile kontaktidele korraga genereerida automaatse funktsiooniga: LOE SIIT

2. Kontakti reg.nr
Tarnija reg.nr. peab olema määratud igal Kontakti kaardil (lahter “Reg.nr. 1“)

3. Kui õige kontakt/tarnija on tuvastatud, siis kontrollitakse kommentaari/selgitust.
Kui seal on sõna “ETTEMAKSUARVE” või “ETTEMAKS” kirjas, siis koostatakse tasumise kaardile ettemaksu rida. Seletusest otsib programm ka ettemaksu numbrit.
Kui seal on sõna “TELLIMUS”, siis proovib Standard Books tuvastada selgituse väljalt ostutellimuse numbrit ja seob tasumise rea antud ostutellimusega.

4. Kui eelnevalt mainitud ettemaksu sõnu ei tuvastata, siis kontrollitakse, kas selgituse väli sisaldab numbreid, mida saab siduda Standard Booksis leiduva ostuarve numbriga (näiteks, “ostuarve 101200”). Kui leitakse arve number, seotakse tasumine konkreetse arvega (kui eelnevalt on kontakt tuvastatud).

5. Kui kontakt/tarnija tuvastati, kuid ülekande selgituse lahtris ostuarve nr puudub või on mitu arve numbrit (komadega eraldatud), siis saab programm lugeda summa ettemaksuks või hakkab kuupäevaliselt kronoloogiliselt tasumata ostuarvetega siduma. Loogika, kuidas arvetega kinnikandmine toimub, sõltub seadistusest moodulis Ostuarved > Seadistused > Tasumise seadistused.
Kui soovid, et sellised tasumised seotakse kindlasti tarnija vanemate ostuarvetega, siis märgi sobiv valik Jaga tasumised = “Madalama arvenumbri järgi” või “Vanima tas.tähtaja järgi”
Kui soovid, et ostuarve nr-ta maksed loetakse ettemaksuks alati, siis märgi seadistuses linnuke “Loe ettemaksuks“.

Märksõnad:
Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus