Avaleht> Kasutajatugi> Alustamine> Algandmete sisestamine> Kuidas riigiasutus saab dokumentidele lisada tehingupartneri ja tegevusala koodi?

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 18. aprill 2023

Kuidas riigiasutus saab dokumentidele lisada tehingupartneri ja tegevusala koodi?

Lisaks kontodele on riigiettevõtetel andmete eristamiseks kasutusel erinevat tüüpi klassifikaatorid ehk tunnused. Teatud kontode puhul esineb nõue sisestada ainult kindlat tüüpi tunnused. Nõutavateks klassifikaatori tüüpideks on:

Klassifikaatoreid registreeritakse Standard Booksis kui Objekte ja nende tüüpideks jagamine toimub Objektitüüpide abil. Kuivõrd erinevat tüüpi klassifikaatoritel võib mõnikord olla sama kood, siis Standard Booksis sisestatakse objekti koodi ette klassifikaatori tüübi lühikood. Aruandluse tarbeks aga on vajalik lühikoodi eemaldamine, seetõttu on RiigiTarkvara aruannete määramise aknas linnuke “Objekt esisümboliteta“. Esisümboli eemaldamisel kasutab Standard Books objektitüübi kaardi väljale “Esisümbolid” märgitud väärtust.

Nõutavate klassifikaatorite kontroll on Standard Booksis lahendatud Finantsi seadistusega “Objektitüüpide kontroll“. Objektitüübi kontroll takistab toimingu salvestamist juhul, kui objekti väljale ei ole sisestatud kontoga nõutavasse objektitüüpi kuuluvat objekti või objekte. Kontroll rakendub finantskannetel, Ostuarvetel, Müügiarvetel ja Kulutustel.

Loe täpsemalt siit juhendist: PDF

 

(Riigitarkvara, riigiettevõte, riigi asutus, riigitarkvara juhend, riik, riigiasutus, riigitarkvara, riiklik aruandlus, riigi aruanded, riiklikud aruanded, tehnigupartnerikoodid)

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

E-arvete hirmud ja võidud

23. juuli 2024

Riigi soov oleks juba järgmise… Loe edasi

Ehitusprojekti kuludest alati korrektne finantsülevaade Bauwisega!

19. juuli 2024

Ehitusprojektidega tegelejad teavad, kui oluline… Loe edasi

Flow Finance’i jaoks on Standard Books alati esimene valik!

19. juuli 2024

Raamatupidamisteenust pakkuva Flow Finance´i jaoks… Loe edasi