Leia vastused

Kuidas riigiasutus saab dokumentidele lisada tehingupartneri ja tegevusala koodi?Uuendatud 18. aprill 2023

Lisaks kontodele on riigiettevõtetel andmete eristamiseks kasutusel erinevat tüüpi klassifikaatorid ehk tunnused. Teatud kontode puhul esineb nõue sisestada ainult kindlat tüüpi tunnused. Nõutavateks klassifikaatori tüüpideks on:

Klassifikaatoreid registreeritakse Standard Booksis kui Objekte ja nende tüüpideks jagamine toimub Objektitüüpide abil. Kuivõrd erinevat tüüpi klassifikaatoritel võib mõnikord olla sama kood, siis Standard Booksis sisestatakse objekti koodi ette klassifikaatori tüübi lühikood. Aruandluse tarbeks aga on vajalik lühikoodi eemaldamine, seetõttu on RiigiTarkvara aruannete määramise aknas linnuke “Objekt esisümboliteta“. Esisümboli eemaldamisel kasutab Standard Books objektitüübi kaardi väljale “Esisümbolid” märgitud väärtust.

Nõutavate klassifikaatorite kontroll on Standard Booksis lahendatud Finantsi seadistusega “Objektitüüpide kontroll“. Objektitüübi kontroll takistab toimingu salvestamist juhul, kui objekti väljale ei ole sisestatud kontoga nõutavasse objektitüüpi kuuluvat objekti või objekte. Kontroll rakendub finantskannetel, Ostuarvetel, Müügiarvetel ja Kulutustel.

Loe täpsemalt siit juhendist: PDF

 

(Riigitarkvara, riigiettevõte, riigi asutus, riigitarkvara juhend, riik, riigiasutus, riigitarkvara, riiklik aruandlus, riigi aruanded, riiklikud aruanded, tehnigupartnerikoodid)

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus