Leia vastused

Millised seadistused tuleb teha riigiasutuse jaoks?Uuendatud 27. september 2022

Standard Books ja ERP (Enterprise) sisaldavad vajalikku funktsionaalsust, mis sobib riigiasutustele ja riigiettevõtetele. Funktsionaalsus on osa Finants moodulist.

Riigiettevõtetel on spetsiaalne kontoplaan, kus peakontod on 6‐kohalised, alamkontosid loetakse 7 positsioonist.

Lisaks kontodele on riigiettevõtetel andmete eristamiseks kasutusel erinevat tüüpi klassifikaatorid (tehingupartnerid, tegevusalad, allikad, rahavood).

Riigiettevõtetel on kohustus esitada kvartaalselt saldoandmiku aruannet XML‐formaadis faili kujul. Selleks oleme Standard Books Finants moodulisse lisanud aruande ja ekspordi “RiigiTarkvara saldoandmik”.

Suur osa riigiettevõtteid peab arvete tasumisi ja väljamakseid aruandvatele isikutele sisestama pangaprogrammide asemel spetsiaalselt riigiettevõtetele loodud programmi e‐Riigikassa. Ostuarvete mooduli seadistuses “Pangaülekanne” on pankade nimistusse lisatud valik “Eesti  ‐ Riigikassa“. Kui käivitad Ostuarvete moodulis Funktsioonid > Ekspordid > SEPA maksed, siis tekib e‐Riigikassasse saatmiseks sobivas formaadis XML‐faili.

Loe täpsemalt seadistamise ja kasutamise kohta siit: PDF

 

(Riigitarkvara, riigiettevõte, riigi asutus, riigitarkvara juhend, riik, riigiasutus, riigitarkvara, riiklik aruandlus, riigi aruanded, riiklikud aruanded)

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus