Leia kiirelt!

Kuidas saab peita ettevõtteid, mida kasutajal ei ole vaja kasutada?Uuendatud 23. september 2021

Programmis on võimalik teha raamatupidamist mitmele ettevõttel. Näiteks, raamatupidamisbürood võivad ühte programmi lisada 50 kuni 199 ettevõtet, sõltuvalt paketist. See võib tingida vajaduse, et kõik programmi kasutajad ei pea nägema kõiki ettevõtteid ja omama ligipääsu.

Lahenduseks on võimalik ettevõtete nimekirjas iga kasutaja jaoks eraldi peita mittevajalikud ettevõtted, millega tööd teha ei ole vaja. Selleks tee järgmised seadistused igas kasutaja töökohas eraldi.

1. Lae alla ZIP laiendiga fail SIIT
Fail on vajalik, et konkreetse kasutaja arvutis ei uueneks ettevõtete tabel automaatselt. See fail tuleb oma arvutis lahti pakkida ja kopeerida Standard Books klientprogrammi kataloogi sisse.
Kui kasutad Windows arvutit, siis leia oma arvutis Standard Books kaust ja kopeeri fail sinna sisse. NB! Peale kopeerimist peab fail olema ilma laiendita.
Kui kasutad Mac arvutit, siis leia oma arvutis Standard Books kaust, kaustast leia fail “StandardBooks.hdf“. Tee faili peal hiirega parema klahviga klikk ja vali menüüst “Show package contents”. Kopeeri lahtipakitud fail avanenud kausta sisse.

2. Käivita kasutaja arvutis klientprogramm, nii et avaneb ettevõtete nimekiri. Sisene ühte ettevõttesse, kuhu kasutaja peab sisse saama.

3. Sulge klientprogramm Fail menüüst – “Lõpeta”.
Käivita klientprogramm uuesti, nii et avaneb ettevõtete nimekiri. Vajadusel vajuta “Jäta“. Seekord ära sisene ettevõtetesse.

4. Vali akna peal operatsioonide(“hammasratta”) menüüst valik “Ava ettevõtete register”. Avanenud tabelis mine B osale.

5.  Kõik ettevõtted, mida kasutaja nägema ei pea, vali veerus “Hetkeseis” Ctrl+Enter valikuga “Mitteaktiivne“. Kui soovid, et kasutaja ei näeks ka mitteaktiivseks muudetud ettevõtete nimesid, võid kustutada “Nimi” veerust ettevõtte nime. Näiteks, asendades selle tühikuga.
NB! Koodi ei tohi kustutada.

Kui nüüd ettevõtete nimekirja akna salvestad ja programmi taaskäivitad, siis selles arvutis kasutaja ülearuseid ettevõtteid ei näe.

Ettevõtetesse sisenemist on võimalik täiendavalt piirata Isiku kaardi loomisega ja kasutajaõiguste määramisega igas ettevõttes eraldi.

(ettevõtte peitmine, ettevõtete peitmine)

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus