Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 21. jaanuar 2019

Kuidas seadistada tarnijate klasse?

Sama tüüpi tarnija saad grupeerida klassidesse. Toimingutel samasse Klassi kuuluvate Tarnijatega võib kasutada sama vaikimisi Ostuvõlakontot, nii et seda ei pea määrama igale tarnijale eraldi.

Tarnija klassid kirjeldatakse Ostureskontro vastavas seadistuses. Mine Ostuarvete moodulisse ja ava ikoon Seadistused. Avanenud nimekirjas tee hiirega topeltklõps real Tarnija klassid. Avanenud nimekirjas näed registreeritud klasse. Uue kaardi sisestamiseks kliki Koosta menüüst “Uus tarnija” .

Kood – Anna tarnija klassile ainulaadne kood.

Nimetus – 
Sisesta klassi kirjeldus.

Võlakonto – 
Määra Ostuvõlakonto, mida krediteeritakse antud klassi kuuluvate tarnijate esitatud Ostuarvetest koostatavatel finantskannetel.
Kui Ostuvõlakonto on määratud nii tarnijale kui ka tarnija klassile, kuhu tarnija kuulub, kasutatakse tarnijale määratud kontot. Kui aga klassile ega tarnijale ei ole Ostuvõlakontot antud, kasutatakse Ostuvõlakontot seadistusest Lausendamine,ost.
Kui tarnija klassi ei lase salvestada, võib olla põhjuseks, et kasutad Ostuarvete mooduli allsüsteemide kontrolli võimalust ning siin näidatud konto pole määratud Ostuvõla kontrollkontoks. Allsüsteemi kontrolli valik tehakse seadistuses Lausendamine,ost ning kontrollkontod määratakse Üldise mooduli “Allsüsteemide kontrollkontod” seadistuses.

Ettemaksu konto – 
Seda kontot kasutatakse, kui tasud tarnijale kauba eest ettemaksuna (enne Ostuarve saamist). Selleks peab igal sellisel tarnijal olema Kontaktikaardi ‘Tingimuste’ kaardil märgitud valik “Ettemaks”. Kui koostad antud klassi kuuluvale tarnijale Ettemaksu, debiteeritakse selle summas siin näidatud kontot. Kui saad seejärel Ostuarve ning seod selle Ettemaksuga, krediteeritakse sama kontot vaikimisi Ostuvõlakonto asemel.
Kui tarnijale on antud erinev Ostu ettemaksu konto, kasutatakse seda siin määratud konto asemel. Kui tarnijale ega klassile, kuhu tarnija kuulub, ei ole Ettemaksu kontot antud, kasutatakse Ettemaksu kontot seadistusest Lausendamine, ost.

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Digisillad tulevikku: digitaliseerimine ja andmevahetus

21. mai 2024

MKM digimajanduse osakonna juhataja võttis… Loe edasi

Milline on raamatupidamise tulevik?

16. mai 2024

Ärigeenidega Ksenija Germ töötab raamatupidajana… Loe edasi

Raamatupidamisprogramm raamatupidajale

15. mai 2024

Excellenti raamatupidaja Marianne Reinsoo… Loe edasi