Leia kiirelt!

Kuidas sisestada uut kontot?Uuendatud 16. oktoober 2018

Konto lisamine on võimalik Kontode registris, mille leiad moodulist Üldine või Finants. Uue konto lisamiseks kontoplaani on kaks võimalust: koosta uus kaart või tee koopia mõnest olemasolevast kaardist.

Võid kasutada Booksi standardkontoplaani või importida oma. NB! Kui kasutad enda kontoplaani või oled teinud Booksi standardkontoplaanis muudatusi, pead muutma kontonumbreid vastavalt ka kõigis seadistustes.

Konto
Kontonumbri pikkuseks võib olla 2-10 märki. 

Nimetus
Konto nimetus või kirjeldus.

Automaatlausend
Sisestades siia Automaatlausendi koodi (kasutades Ctrl+Enter), saad selle konkreetse kontoga siduda. Konto valimisel Kandele sisestub vastav Automaatlausend.

KM kood
Igale kontole saad määrata KM koodi (kasutades Ctrl+Enter). See sisestub automaatselt alati, kui kasutad kontot Ostuarvel või Kandel. 

Valuuta
Kontole saad määrata Valuuta. Seda kasutatakse automaatselt alati, kui kontot finantskannetel kasutatakse. Lubatud on konteerida ainult selles Valuutas. Kui kontole ei ole Valuutat määratud, on konteeringud ükskõik millises Valuutas lubatud.

Kontoklass

Konto võib kuuluda ühte järgmistest klassidest: Varad, Võlad, Omakapital, Tulud või Kulud. Kontoklass määrab, kas konto saldo registreeritakse positiivse või negatiivsena. Varad ja Kulud on positiivsed väärtused, Võlad, Omakapital ja Tulud on negatiivsed. Kui soovid seda aruandluse jaoks muuta, saad seda teha Finantsi seadistuses Saldoesitus.
Tulu ja kulu kontod nullitakse programmi poolt automaatselt iga majandusaasta alguseks – eraldi finantskannet nullimiseks ei pea tegema.

Tavaline kirjendamine

Näita nende valikutega, kas antud kontot tavaliselt krediteeritakse või debiteeritakse või on mõlemad variandid võimalikud. Programm hoiatab sind, kui üritad näiteks debiteerida kontot, mille kirjendamiseks oled siin märkinud krediteerimise ja vastupidi.

Suletud

Märgi see valik, kui soovid konto sulgeda. Suletud kontosid ei saa valida kannetele. Konto avamiseks lihtsalt eemalda linnuke.

Tekst

Siia tabelisse saad sisestada konto nimetuse erinevates keeltes. Määra Keel esimeses tulbas, kasutades vajadusel Ctrl-Enter klahvikombinatsiooni ning sisesta vastav tõlge teise tulpa. Kohaliku keele jaoks ei ole vaja siia eraldi rida sisestada. Siia sisestatud tõlkeid kasutatakse Bilansis, Pearaamatus, Kasumiaruandes ja Päevaraamatus, mida on võimalik tellida erinevates keeltes.

Kontoplaani trükkimiseks kasuta Üldise mooduli aruannet Baasandmed (valikuga Kontod)

Märksõnad:
Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus