Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Üldine> Registrid> Kontod> Kuidas sisestada uut kontot?

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 23. mai 2023

Kuidas sisestada uut kontot?

Konto lisamine on võimalik Kontode registris, mille leiad moodulist Üldine või Finants. Uue konto lisamiseks kontoplaani on kaks võimalust: koosta uus kaart või tee koopia mõnest olemasolevast kaardist.

Võid kasutada Booksi standardkontoplaani või importida oma. NB! Kui kasutad enda kontoplaani või oled teinud Booksi standard kontoplaanis muudatusi, pead muutma kontonumbreid vastavalt ka kõigis seadistustes.

Konto kaardi täitmine:

Konto – Kontonumbri pikkuseks võib olla 2-10 märki.

Nimetus – Konto nimetus või kirjeldus.

Automaatlausend – Vali siia kood (kasutades Ctrl+Enter), sidudes käesoleva kontoga. Konto valimisel finantskandele sisestub vastav automaatlausend.

KM kood – Igale kontole saad määrata KM koodi (kasutades Ctrl+Enter). See sisestub automaatselt alati, kui kasutad kontot Ostuarvel või Kandel.

Valuuta – Kontole saad määrata Valuuta. Seda kasutatakse automaatselt alati, kui kontot finantskannetel kasutatakse. Lubatud on konteerida ainult selles Valuutas. Kui kontole ei ole Valuutat määratud, on konteeringud ükskõik millises Valuutas lubatud.

Kontoklass – Konto võib kuuluda ühte järgmistest klassidest: Varad, Võlad, Omakapital, Tulud või Kulud. Kontoklass määrab, kas konto saldo registreeritakse positiivse või negatiivsena. Varad ja Kulud on positiivsed väärtused, Võlad, Omakapital ja Tulud on negatiivsed. Kui soovid seda aruandluse jaoks muuta, saad seda teha Finantsi seadistuses Saldoesitus.
Tulu ja kulu kontod nullitakse programmi poolt automaatselt iga majandusaasta alguseks – eraldi finantskannet nullimiseks ei pea tegema.

Tavaline kirjendamine – Näita nende valikutega, kas antud kontot tavaliselt krediteeritakse või debiteeritakse või on mõlemad variandid võimalikud. Programm hoiatab sind, kui üritad näiteks debiteerida kontot, mille kirjendamiseks oled siin märkinud krediteerimise ja vastupidi.

Suletud – Märgi see valik, kui soovid konto sulgeda. Suletud kontosid ei saa valida kannetele. Konto avamiseks lihtsalt eemalda linnuke.

Tekst – Siia tabelisse saad sisestada konto nimetuse erinevates keeltes. Määra Keel esimeses tulbas, kasutades vajadusel Ctrl-Enter klahvikombinatsiooni ning sisesta vastav tõlge teise tulpa. Kohaliku keele jaoks ei ole vaja siia eraldi rida sisestada. Siia sisestatud tõlkeid kasutatakse Bilansis, Pearaamatus, Kasumiaruandes ja Päevaraamatus, mida on võimalik tellida erinevates keeltes.

Kui oled uue konto kaardi salvestanud, siis kontrolli, kas lisatud konto ilmub ka sinu bilanssi või kasumiaruandesse. Kui konto on puudu bilansi aruande kirjeldusest, siis bilanss pole tasakaalus.
Üldises moodulis on aruanne “Baasandmed“, mis aitab kontrollida, kas kõik kontod on kirjeldatud bilansis või kasumiaruandes. Aruande määramisaknas märgi valik “Kontoplaan aruannete kirjeldustega“.

Kontoplaani trükkimiseks kasuta Üldise mooduli aruannet Baasandmed (valikuga Kontod) või Finants mooduli aruannet Kontode nimekiri (valikuga “Kontoplaan“).

Vaata ka VIDEOT

 

Sind võivad huvitada ka need artiklid:

Kuidas saab printida kontoplaani?

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

14. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi