Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Logistika/Ladu> Seadistused> Kuidas täita seadistust “Teisendite kasutamine”?

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 14. juuli 2022

Kuidas täita seadistust “Teisendite kasutamine”?

Siin seadistuses määra, milliseid Teisendeid iga artikliga kasutada saab.

NB! Kui Artiklile on lubatud Teisendid määratud ja seda Artiklit on kasutatud müügi- või laotoimingul, ei tohi vastava Artikli Teisendite kasutamise seadistust muuta. Vastasel juhul muutuvad laokaardid valeks. Kui Teisendite kasutamise seadistus on vale või muutub Artikli kirjeldus, tuleb registreerida uus Artikkel ja sisestada uus rida Teisendite kasutamise seadistusse. Muuta võib lahtrit “Esitust aruandes” seadistuse B.osal ja “Võimalikke teisendeid” C.osal.

Teisendi kasutamise muutmiseks mine Logistika moodulisse – Seadistused – “Teisendite kasutamine“.
Tee soovitud muudatused, kuid muuda vaid selliste Teisendite kasutamist, mille puhul oled kindel, et neid pole eelnevalt müügi- ega laotoimingutel kasutatud. Uus Teisendi kasutamine sisesta esimesele vabale reale. Iga rida peab sisaldama järgmist informatsiooni:

A osa

Alates artiklist, Kuni artiklini – Ctrl-Enter valitav Artiklite register. Nendel väljadel näita Artiklite vahemik, mille Teisendite kasutamise seadistad.

Pikkus – Kui kasutad toimingutel Teisenditega artikleid, pead näitama Artikli/Teisendi koodikombinatsiooni, mis koosneb Artiklite registris registreeritud Artiklikoodist ja Teisendit tähistavast liitest. Liide koosneb nii mitmest osast, mitut tüüpi Teisendeid antud artiklil on.
Artikli/Teisendi koodikombinatsiooni erinevad osad saad eraldada kas punktidega või määrata iga osa pikkuse. Valik, kuidas antud Teisendi klassi tähistav osa koodikombinatsioonis eristub, tee siin, sisestades kas punkti või tähemärkide arvu.
Kui sisestad siia arvu, koosnevad antud Artiklite koodid siin määratud arvust tähemärkidest. Kui sisestad punkti (nagu näites neljandal real), pole Artiklikoodi pikkus oluline.

Kasutatavad klassid – Ctrl-Enter valikuga avaneb Teisendite klasside seadistus. Määra Teisendite klassid, mida valitud artiklitega võib kasutada. Sisestada saad ka mitu komadega eraldatud Teisendite klassi. Kui valid Klassid Ctrl-Enteriga, trüki enne klahvikombinatsiooni vajutamist koma. Nii lisandub uus Klass juba valitud Klassidele, mitte ei asenda eelnevat.

Kui tellid Tellimuselt või Arvelt Artikli hetkeseisu aruande, kontrollimaks müüdava Artikli laoseisu, on oluline, millises järjekorras on Teisendite klassid sisestatud Teisendite kasutamise seadistusse. Kui soovid Artiklile määrata Teisendi klassi, kuid keelata ühe antud Klassi kuuluva Teisendi kasutamise (nt on särk saadaval vaid musta ja valget värvi, kuid mitte sinist), tee seda C.osal “Võimalike teisendite” väljal.

B osa

Esitus aruandes – Ctrl-Enter valikuga avaneb Teisendite klasside seadistus. Siin määra, millised A.osal näidatud Teisendite klassid soovid kaasata aruandesse “Teisendite laoseis“. Selleks, et ei esitataks tühja aruannet, peab see väli sisaldama väärtust. Põhjaliku kirjelduse ja näite “Teisendite laoseis” aruandest leiad SIIT

C osa

Võimalikud teisendid – Ctrl-Enter valik avab Teisendite seadistuse. Vastavalt järjekorrale, kuidas Teisendite klassid on sisestatud A osale, näita siin Teisendid, mida määratud Artiklitega kasutada võib. Kõigepealt sisesta esimesse Klassi kuuluvad Teisendid, mida saab kasutada antud Artiklitega. Eralda Teisendid komadega. Seejärel trüki semikoolon (;) ja sisesta teise Klassi kuuluvad Teisendid. Teisendid eralda jällegi komadega jne. Kui on lubatud kasutada kõiki teatud Klassi kuuluvaid Teisendeid, sisesta tärn (*). Kui kasutada võib kõiki kõikidesse määratud Klassidesse kuuluvaid Teisendeid, võid jätta selle välja tühjaks.

 

 

(variantsioonid, teisend)

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

14. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi