Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Logistika/Ladu> Aruanded> Kuidas töötab aruanne Täiendamisvajadus moodulis Logistika?

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 29. november 2022

Kuidas töötab aruanne Täiendamisvajadus moodulis Logistika?

Selles aruandes näed iga artikli laoseisu, kogust Müügi-, Ostu- ja Tootmistellimustel ning laovajadust. Laovajadus arvutatakse, võttes aluseks artikli hetke laoseisu, koguse täitmata Müügi-, Ostu- ja Tootmistellimustel, artikli minimaalse laotaseme. Vajadus tekib, kui artikli laoseis jääb kõigi Müügi-, Ostu- ja Tootmistellimuste täitmisel alla artikli minimaalset laotaset. Vajadus on kogus, mida on vaja artikli minimaalse laoseisu tagamiseks.

Laovajadus ei pruugi langeda kokku ostusoovitusega. Ostusoovituse arvutamisel võetakse arvesse hankija tingimused. Näiteks kui artikli minimaalne laotase on 10 ja laos on artiklit vaid 1 ühik, on vajaduseks 9. Kuid kui hankijale on määratud minimaalne tellimuse kogus 15, on vajadus ikkagi 9, kuid soovituslik tellitav kogus 15.

Vaikimisi näeb antud aruandes vaid laovajadust, samas kui Ostutellimuse soovituse ning “Ostutellimuse vajaduse” aruannetes näeb soovituslikku tellitavat kogust, kusjuures viimase aruande puhul võetakse ostusoovituse arvutamisel arvesse ka eeldatav müük.

Et antud aruanne näitaks reaalset hetkeseisu, peab järgmistes registrites olema ajakohane informatsioon:

  • Ostutellimuste registris on informatsioon eelnevate Ostutellimuste kohta.
  • Tellimuste registris on informatsioon veel lähetamata Müügitellimuste kohta.
  • Tootmistellimuste registris on informatsioon planeeritud komplekteerimiste kohta. Kauba komplekteerimisel võetakse komponendid laost ja lattu lisatakse koostatud artiklid. (kui Tootmise/Komplekteerimise moodul on kasutusel)
  • Kõik artiklid peavad olema tüübilt Laoartiklid ning neile peab olema määratud minimaalne laotase kas artikli kaardil.
  • Kui soovid koostada aruande valikuga “Kontrolli normaalse tellimuse kogust ostuartiklil”, peab iga artikli kohta olema registreeritud vaikimisi Ostuartikkel, millel on määratud normaalne ja minimaalne tellimuse kogus.
  • Laosissetulekute registris on informatsioon kaupade lattu võtmise kohta, mis mõjutab artiklite laoseise.
  • Artiklite laoseise mõjutab ka Lähetuste register.

Artikkel – Sisesta Artikkel või Artiklite vahemik, mille kohta aruannet soovid. Aruandes esitatakse ainult Laoartiklid. Suletud artikleid aruandes ei esitata.

Artikliklass – Võid tellida aruande kindla artikliklassi või artikliklasside vahemiku kohta.

Art. klassifikaator – Võid tellida aruande vaid teatud Klassifikaatorit kandvate artiklite kohta. Kui jätad välja tühjaks, näidatakse aruandes kõik artiklid, nii Klassifikaatoriga kui ilma. Kui sisestad mitu komadega eraldatud Klassifikaatorit, kaasatakse aruandesse vaid määratud Klassifikaatorite kombinatsiooni kandvad artiklid. Kui sisestad mitu plussmärgiga eraldatud Klassifikaatorit, kaasatakse aruandesse kõik artiklid, mis kannavad vähemalt ühte määratud Klassifikaatoritest. Kui sisestad Klassifikaatori ette hüüumärgi, ei kaasata aruandesse vaid neid artikleid, mis kannavad seda Klassifikaatorit.

Klassifikaatori tüüp – Sisesta Klassifikaatori tüüp, kui soovid aruandes näha antud tüüpi Klassifikaatoreid kandvaid Artikleid. Kui jätad välja tühjaks, kaasatakse kõik Artiklid, nii Klassifikaatoriga kui ilma. Kui sisestad mitu komadega eraldatud tüüpi, kaasatakse aruandesse ükskõik millist valitud tüüpi Klassifikaatorit kandvad Artiklid.

Ladu – Võid tellida aruande Artiklite, laoseisude ja tellimuste kohta teatud Laos. Kui jätad siin lao valimata, näidatakse aruandes artikli minimaalne laokogus üle kõikide ladude. Kui aga määrad siin lao, esitatakse aruandes Artikli minimaalne laokogus valitud laos.

Osakond – Kui soovid aruannet teatud Osakonnale kuuluvate Artiklite kohta (Osakond määratakse Artiklikaardi ‘Lao’ kaardil), sisesta siia selle Osakonna kood.

Müügimees – Kui määrad siin Isiku, kaasatakse aruandesse ainult need Artiklid, mille Vaikimisi Ostuartiklil on selle Isiku initsiaalid.

Järjestus – Aruande võid tellida järjestatuna Artikli koodi, klassi või nimetuse järgi.

Jäta vahele saldota artiklid – Selle valikuga jäetakse aruandest välja Artiklid, mille laoseis on kõigi lahtiste Müügi-, Ostu ja Tootmistellimuste täitmise järel null. Selle valikuga jäetakse aruandest välja kõik nullsaldoga Artiklid, millele on määratud Minimaalne laotase, isegi juhul, kui selle Artikli puhul eksisteerib laovajadus. Seepärast ära kasuta seda valikut, kui soovid aruannet kõigi vajadusega Artiklite kohta.

Jäta vahele vajaduseta artiklid – Märgi see valik, kui soovid, et aruandes esitataks vaid Artiklid, mida on vaja juurde tellida (st vajadusega Artiklid). Vajadus tekib, kui Artikli laotase jääb peale kõigi lahtiste Müügi-, Ostu- ja Tootmistellimuste täitmist alla minimaalset laotaset.

Kontrolli normaalset tellitavat kogust ostuartiklil – Kui seda valikut ei märgita, näeb aruande viimases veerus Artiklite vajadust (minimaaltasemest puudu jääv kogus peale kõigi lahtiste Müügi-, Ostu- ja Tootmistellimuste täitmist). Selle valikuga aga muudetakse vajadust vastavalt normaalsele ja minimaalsele tellimuse kogusele, mis määratakse Vaikimisi Ostuartiklil (kui Artiklile on Ostuartikkel registreeritud). Seega pole sisuliselt enam tegemist vajaduse, vaid ostusoovitusega.

Näita ostuhinda – Selle märkimisel kuvatakse aruande sisu täiendamist vajavate artiklite Ostuhind ja Summa(koguseline vajadus x ostuhind).

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

14. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi